سرکنسول ایران در اربیل عراق خبر داد:

کد خبر: 1461

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل اعلام کرد فردا فعالیت بازارچه مرزی شیخ صالح ثلاث باباجانی از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش جام کوردی، مرتضی عبادی با اعلام این خبر گفت: در پی پیگیری های مستمر نمایندگی و رایزنی معمول با مقامات عالی اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق، موافقت بازگشایی بازارچه مرزی شیخ صالح، اخذ و این بازارچه از فردا پنج شنبه سوم خرداد ماه، فعالیت مجدد خود را آغاز خواهد کرد.
عبادی در ادامه افزود: بازارچه شیخ صالح از مراکز مهم مبادلات تجاری است که در سال گذشته و به صورت یکجانبه از سوی حکومت مرکزی عراق مسدود شده بود.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل گفت: حجم بالای مبادلات تجاری در این مرز و تاثیر آن در زندگی مرزنشینان ایرانی و عراقی از دلایل اصلی پیگیری های مستمر این نمایندگی برای بازگشایی مرز شیخ صالح بوده است.
وی ضمن تقدیر از همکاری های رئیس و معاون حکومت اقلیم کردستان عراق و دیگر مسئولین محلی در بازگشایی بازارچه مرزی شیخ صالح اظهار امیدواری کرد نواقص موجود بازارچه که متاثر از انسداد آن پدید آمده است در ضمن فعالیت در سریعترین زمان ممکن مرتفع گردد.
مرتضی عبادی افزود: مبادلات 270 میلیون دلاری ده ماهه سال 1396 نشان داد قابلیت و ظرفیت بالایی در این مرز برای توسعه حجم مبادلات مرزی وجود داشته و نقش موثری در توسعه اقتصادی منطقه و زندگی مرزنشینان دارد.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر