کد خبر: 1484

به دنبال قتل عام فلسطینیان، انجمن"همبستگی فرانسوی فلسطینی” خواهان لغو سفر نخست وزیر اسراییل به فرانسه شد.

به گزارش کردستان خبر، به دنبال قتل عام فلسطینیان در مرزهای غزه توسط ارتش اسرائیل، انجمن “همبستگی فرانسوی – فلسطینی” خواهان لغو سفر نخست وزیر این رژیم به فرانسه شد.

به گزارش الیوم السابع، انجمن “همبستگی فرانسوی – فلسطینی” خواستار لغو “فعالیت فرهنگی مشترک” میان فرانسه و اسرائیل شد که قرار است دو هفته بعد برگزار شود.

به دنبال قتل‌عام مردم غزه به دست رژیم صهیونیستی این انجمن در بیانیه‌ای خواهان لغو فعالیت موسوم به “فصل اسرائیل – فرانسه ۲۰۱۸” شد که طرح فرهنگی مشترک میان این دو کشور است و انتظار می‌رود ۵ ژوئن آغاز شود.

انجمن مذکور در این بیانیه همچنین خواهان لغو سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به فرانسه شد که قرار است به منظور حضور در مراسم افتتاحیه این فعالیت طی دو هفته آتی وارد پاریس شود.

انجمن همبستگی فرانسوی – فلسطینی شعار “نه به سفر نتانیاهو، جنایتکار جنگی به فرانسه”، “این فعالیت مشترک باید لغو شود” را مطرح کرد.

ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی ۱۴ مه مرتکب قتل‌عام علیه تظاهرکنندگان صلح آمیز در نوار غزه شد که در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی و بزرگداشت هفتادمین سالروز “نکبه” فلسطین دست به تظاهرات زده بودند. در اثر درگیری میان ارتش اسرائیل و فلسطینیان غزه ۶۵ فلسطینی شهید و بیش از ۳۰۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر