کد خبر: 1498

دبیرکل موسسه اهل ولایت در اقلیم کردستان عراق گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، بزرگترین رخداد سیاسی اجتماعی قرن بیستم بوده که کلیه معادلات منطقه و جهان را تغییر داده است.

به گزارش کردستان خبر، شیخ بشیر عادل طاها، دبیرکل موسسه اهل ولایت در اقلیم کردستان عراق به مناسبت فرا رسیدن سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی اختصاصی جام کوردی شرکت کرد.
مشروح این گفتگو را در ادامه مشاهده می کنید:
مهمترین ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره):
شیخ بشیر عادل در پاسخ به سوالی پیرامون ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره) گفت: تحلیلگران سیاسی، نویسندگان، روشنفکران و کسانی که ناظر بر وضعیت سیاسی - اجتماعی جهان هستند، معترف به این واقعیت هستند که امام خمینی (ره) تاثیرگذارترین شخصیت قرن بوده اند و با فعالیت این شخصیت، تغییرات مهمی در سطح جهانی روی داد. این بدان معنی است که با وقوع انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) کلیه معادلات منطقه ای و جهانی با تغییرات اساسی مواجه شد. اگر نگاهی به وضعیت قبل از انقلاب اسلامی ایران داشته باشیم، مشخص خواهد شد که زمامدار منطقه چه کسی بوده است و کدام جریان در ایران در راس حاکمیت دیده شده است. کشورهای غربی پس از وقوع انقلاب صنعتی و با هدف آنچه صدور این انقلاب و دستاوردهای آن نامیده بودند، حضور خود را در کشورهای منطقه خاورمیانه افزایش دادند که در واقع با هدف استثمار و استعمار این کشورها اجرایی می شد، کشورهایی از قبیل فرانسه و انگلیس که تاریخ استعماری آنها برای همگان واضح است. در آن دوران، کشورهای اسلامی در ضعیفترین موقعیت خود قرار داشتند و در هر موضوعی تنها به آمریکا و کشورهای غربی رجوع داشتند. در آن دوران کسی بر این باور نبود که انقلاب مردم ایران در برابر جبهه استکبار جهانی موفقیتی کسب کند اما امام خمینی (ره) تنها با توکل به خداوند و تکیه بر نیروی ملت، انقلاب را به پیروزی رساند و رژیم 2500 ساله شاهنشاهی را به تاریخ سپرد که درس عبرتی برای جبهه استکباری شده است. انقلاب اسلامی ایران تغییرات مهمی را در جهان به وجود آورد، این انقلابی جهانی بوده است و نباید تاثیرگذاری آن تنها به ایران و منطقه محدود شود بلکه تاثیرات انقلاب اسلامی در سطح جهانی قابل لمس است و امروز هم می بینیم که جهان به قدرت منطقه ای و تاثیرات جهانی ایران معترف است. ایران کنونی را نمی توان به هیچ عنوان با ایران قبل از انقلاب مقایسه کرد. ایران قبل از انقلاب تحت سلطه غرب به ویژه آمریکا بوده است اما اکنون اراده مردم در مدیریت عالی ایران مشاهده می شود و همین امر هم به عنوان منبع و پشتوانه اصلی قدرت منطقه ای و جهانی ایران محسوب می شود.
نقش امام خمینی (ره) در هوشیاری جامعه اسلامی و مقابله با دشمنان اسلام:
وی در خصوص این موضوع گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کشورهای عربی فاقد هر گونه عزت و نیرویی بوده و در برابر دشمنان اسلام هم هیچگونه قدرت مقابله ای نداشته اند، اما با وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)، عزت و شکوه واقعی به جوامع اسلامی به ویژه جوانان مسلمان بازگشت و امروز به مسلمان بودن خود افتخار می کنند. امام خمینی (ره) مسلمانان را به این واقعیت رساند که باید از تحت سلطه و استعمار دشمنان نجات یابند. حضرت امام خامنه ای در توصیف جایگاه امام خمینی (ره) فرموده اند که این انقلاب بدون نام ایشان در جهان شناخته شده نیست. امروزه تاثیرات جهانی انقلاب اسلامی ایران قابل لمس است و همین امر موجبات ترس دشمنان اسلام را فراهم کرده است و ما امیدوار به تحقق وعده الهی هستیم تا بر دشمنان اسلام  فائق آئیم.
فلسطین مهمترین مشکل جهان اسلام / تعیین روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) و نقش این اقدام تاریخی در پیشرفت روند مبارزه با رژیم صهیونیستی:
شیخ بشیر عادل گفت: پس از تشکیل رژیم نامشروع صهیونیستی و توطئه های مستمر آمریکا در حمایت از این رژیم و نقض مداوم حقوق ملت فلسطین، متاسفانه کشورهای عربی و اسلامی توان دفاع از مردم فلسطین را نداشتند، دلیل این امر، واضح است زیرا کشورهای عربی به صورت کامل تحت سلطه آمریکا بودند. اما تعیین روز جهانی قدس فرصت دفاع از مظلومان جهان به ویژه ملت فلسطین را به مسلمانان داد، روزی که قدرت واقعی اسلام و مسلمانان را در مبارزه با رژیم صهیونیستی و  کارنامه ضد انسانی این رژیم نشان خواهد داد تا در نهایت به آزادی خاک فلسطین و اخراج صهیونیست ها منجر شود.
انتهای پیام/.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر