کد خبر: 1522

شورای امنیت ملی ترکیه اعلام کرد که این کشور همواره از آرمان فلسطین پشتیبانی کرده و به حمایت از فلسطین در صحنه های بین‌المللی ادامه خواهد داد.

به گزارش کردستان خبر، نشست شورای امنیت ملی ترکیه چهارشنبه شب در آنکارا برگزار شد و این نهاد عالی تصمیم گیری در ترکیه طی بیانیه ای تاکید کرد: عملیات‌ مبارزه با تمامی گروه های تروریستی به ویژه گروه کودتاگر گولن، حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و داعش به صورت قاطع ادامه خواهد داشت.


این شورا همچین در بیانیه خود با اشاره به این که 'عملیات تا زمان نابودی تمامی تهدیدات تروریستی علیه ترکیه ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: در این زمینه از امکانات دیپلماسی استفاده شده و اقدامات لازم برای دریافت نتایج ملموس انجام خواهد شد.


در این بیانیه همچنین بر ضرورت رعایت قوانین بین‌المللی توسط کشورهایی که آشکارا یا پنهان از گروه های تروریستی حمایت می‌کنند، تاکید شده است.
شورای امنیت ملی ترکیه پس از نشست امروز خود در مجتمع ریاست جمهوری بش‌تپه در آنکارا اعلام کرد: رعایت قوانین بین‌المللی توسط کشورهایی که آشکارا یا پنهان از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند ضروری است.


عالی ترین مرجع تصمیم گیری در ترکیه همچنین در جلسه امشب خود نسبت به برخی تنش ها در مرزهای آبی این کشور با یونان و نیز اختلاف در بهره گیری از منابع انرژی در آبهای مورد اختلاف اطراف جزیره قبرس قبل از تعیین رژیم حقوقی آن بین بخش ترک و رومی نشین واکنش نشان داد.


شورای امنیت ملی ترکیه اعلام کرد: ترکیه برای حفاظت از منافع و حقوق خود در زمین، دریا و هوا مصمم است و در استفاده از حقوق خود مبتنی بر قطعنامه‌های بین‌الملل جهت مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز در دریای اژه و مدیترانه درنگ نخواهد کرد.


شورای امنیت ملی ترکیه همچنین تدابیر لازم جهت برگزاری انتخابات در فضایی امن و آرام در این کشور را بررسی کرد.


شورای امنیت ملی ترکیه، عالی ترین مرجع تصمیم گیری در این کشور محسوب می شود که برای همفکری، بررسی و تصمیم گیری در خصوص موضوعات مهم این کشور به ریاست رئیس جمهوری تشکیل می شود.


 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر