کد خبر: 1587

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد که آماده تلاش‌ جهت دستیابی طرف‌های اصلی به نتیجه‌ای برای حل مشکلات میان اربیل و بغداد است.

به گزارش کردستان خبر به نقل ایسنا از سومریه نیوز، مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق خاطرنشان کرد: مشکلات میان اربیل و بغداد با پایبندی به اصول "همکاری، توافق و توازن" حل می‌شود.

وی در بیانیه مطبوعاتی خود تاکید کرد: پس از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در دوازدهم ماه مه و به رغم ملاحظه‌های زیاد درخصوص چگونگی روند برگزاری این انتخابات و نتایج آن شرایط و فرصت جدیدی برای حل مشکلات فراهم شده است.

بارزانی همچنین تصریح کرد: طی این فرصت جدید لازم است به طور واضح و آشکار اصول "همکاری، توافق و توازن" صورت بگیرد، اوضاع مثل سابق نیست که کشور از سوی یک طرف اداره می‌شد و به تنهایی تصمیم‌گیرنده روند سیاسی بود.

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در ادامه تاکید کرد: در سایه این اصول سه‌گانه از هیچ تلاش جدی‌ای برای دستیابی طرف‌های اصلی به نتایج مفید فروگذار نمی‌کنیم و ما بر این باور هستیم که پایبندی به آن‌ها اکثر مشکلات میان اقلیم کردستان و بغداد و همچنین روند سیاسی در عراق را حل خواهد کرد.

اخیرا هیئت‌هایی از حزب دموکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان مذاکراتی را با طرف‌های سیاسی عراق در بغداد برای تشکیل دولت آینده عراق داشتند.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر