کد خبر: 1610

در جریان سرکوب تظاهرات فلسطینیان 380 فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش کردستان خبر، خبرگزاری المیادین گزارش داده است هزاران فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه امروز، راهی نوار غزه شدند تا در یازدهمین جمعه تظاهرات بزرگ ‘بازگشت’ تحت عنوان ‘تظاهرات میلیونی قدس’ و روز جهانی قدس شرکت کنند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در جریان سرکوب تظاهرات فلسطینیان تا این لحظه بیش از 380 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شده اند.

همچنین شبکه خبری العالم گزارش از حضور 280 هزار فلسطینی در نماز روز جمعه مسجد الاقصی در سایه تدابیر شدید امنیتی داده است.

منابع خبری اسرائیل می گویند در مرز نوار غزه حالت آماده باش اعلام شده و تعداد زیادی تجهیزات و نیرو مستقر شده اند. دهها تک تیرانداز به این منطقه گسیل شده اند و نیروهای اسرائیلی طرح هایی را برای سرنگون کردن بادبادک های حامل مواد آتش زا در دست اجرا دارند. اسرائیل این بادبادک ها را خطری برای خود می داند. این وسایل که قیمت کمی دارند تاکنون خسارت های مالی زیادی به اسرائیل زده اند.

علاوه بر این اشغالگران از آن هراس دارند که جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز به خیابان ها بیایند.

در همین رابطه گزارش منابع محلی حاکی از آن است که ارتش رژیم اسرائیل بوسیله پهباد به سوی مردم بمب های آتش زا و گاز اشک آور پرتاب نموده و در کنار آن نیز نظامیان به مردم مستقیما شلیک کرده اند.

رژیم صهیونیستی برای کاستن از شدت تظاهرات «روز قدس» در غزه دست به دامن مصر شد

برخی خبرها حاکی است نظامیان صهیونیست با شلیک به خودروهای امدادی مانع امدادرسانی به مجروحان شده است.

در حالی امروز نوار مرزی غزه با سرزمین های اشغالی شاهد تظاهراتی گسترده بود که پیشتر جنگنده‌های رژیم اسرائیل از بیم تظاهرات گسترده فلسطینیان در روز جهانی قدس اقدام به پخش اعلامیه در نوار غزه کرده بودند.

در این اعلامیه‌ها از مردم غزه خواسته شده بود برای حفظ جان خود به درخواست‌ها برای حضور در این راهپیمایی پاسخ ندهند.

امروز جهان اسلام شاهد برگزاری راهپیمایی های اعتراضی در اقتصی نقاط جهان در حمایت از فلسطین بود.

امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران اولین بار با نامیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با عنوان روز قدس سبب تشکیل هسته های مردمی برای اعتراض به رژیم اشغالگر قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین در جهان شد.

امسال نیز همچون سال های پیش این تظاهرات ها در جای جای کشورهای اسلامی برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر