کد خبر: 1705

دولت کانادا می‌گوید به سه سال همکاری نظامی خود با نیرو‌های پیشمرگه در منطقه کردستان عراق برای مبارزه با داعش خاتمه داده است.

به گزارش کردستان خبر، رسانه‌های محلی روز جمعه به نقل از «جاناتان فانس» رئیس ستاد ارتش کانادا اعلام کردند: بعد از آزادسازی شهر موصل عراق از لوث داعش دیگر نیازی به ادامه همکاری با نیرو‌های پیشمرگه در کردستان عراق نیست چرا که هدف اصلی حضور ما در عراق حمایت از نیرو‌های پیشمرگه و ارتش عراق برای آزادسازی موصل بود.

وی تاکید کرد که بعد از پایان این ماموریت، ارسال سلاح برای نیرو‌های پیشمرگه در کردستان عراق نیز متوقف خواهد شد چرا که ارسال سلاح تحت شرایط خاص انجام شده بود.

دولت کانادا بعد از درگیری نیرو‌های ارتش عراق با نیرو‌های پیشمرگه در پاییز سال گذشته تمام همکاری‌های خود را به حالت تعلیق درآورد.

این کشور همزمان با آغاز جنگ با داعش در عراق ۲۰۰ نیروی نظامی خود را تحت عنوان مشاورین نظامی روانه عراق کرد که بخشی از این نیرو‌ها در منطقه کردستان عراق مستقر شدند.

کانادا می‌گوید در دو سال گذشته با کسب موافقت بغداد اقدام به ارسال شماری سلاح و تجهیزات نظامی برای نیرو‌های پیشمرگه در منطقه کردستان عراق کرده است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر