کد خبر: 1783

اپوزیسیون آلمان به اظهارات مداخله جویانه ترامپ بر سر مساله پناهندگان انتقاد کرد.

به گزارش کردستان خبر، دونالد ترامپ در پیام توئیتری که روز سه‌شنبه منتشر شده مقامات آلمانی را متهم به ارائه اطلاعات غلط درباره گسترش جرم و جنایت در این کشور کرد.

ترامپ در پیام توئیتری خود تاکید کرد که پیامد مسئله مهاجرت در آلمان میزان جنایات در این کشور حدود 10 درصد افزایش پیدا کرده است. وی مدعی شد که مقامات آلمانی نمی خواهند درباره این جرائم گزارش دهند.

ترامپ چندی پیش هم در پیام توئیتری دیگری در مناقشات داخلی دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله مهاجرت دخالت کرده و اظهار داشته بود «در حالی که (مسأله) مهاجرت، ائتلاف از قبل شکننده برلین را متزلزل کرده است، مردم آلمان در حال روی گردانی از رهبری خود هستند.»

ناظران و تحلیلگران این گونه حملات ترامپ به آلمان را تلاش برای تحریف افکار عمومی از سیاست بحث برانگیز ترامپ در قبال مهاجران ارزیابی می کنند تا به این ترتیب فشارها بر دولت خود را کاهش دهد.

انتقاد رئیس جمهور آمریکا به سیاست پناهندگان مرکل خشم اپوزیسیون آلمان را برانگیخته است.

“امید نوری پور” از سیاستمداران خارجی حزب سبز آلمان در  درمصاحبه ای با روزنامه “تاگس اشپیگل” اظهار داشته است که دولت آلمان نباید (این گونه اظهارات ترامپ) را بی جواب بگذارد.

“استفان لیبلیش”، از سیاستمداران بلند پایه حزب چپ آلمان هم  در واکنش به این اظهارات مداخله جویانه ترامپ در پیامی توئیتری نوشته است که انسان ها در آلمان به صورت بی سابقه ای از رهبری در آمریکا رویگردان می شوند.

“الکساندر گراف لامبسدورف”، معاون رئیس فراکسیون لیبرال دموکرات ها در پارلمان آلمان و معاون پارلمان اروپا در مصاحبه‌ای با نشریه” فوکوس” درباره توئیت اخیر رئیس جمهور آمریکا و دخالت در امور داخلی آلمان ابراز حیرت کرده و گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سعی می کند از مناقشات درباره مسئله پناهندگان در اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان با ادعاهای دروغین برای سیاست های مرزی غیر انسانی خود که در آن حتی کودکان را از والدینشان جدا می کند استفاده کند. ما تنها می توانیم این رویکرد را به عنوان سیاستی مضحک رد کنیم.

وزارت امور خارجه آلمان هنوز به این پیام های توئیتری ترامپ واکنشی نشان نداده است. درخواست ها مبنی بر اینکه به خاطر پیام های توئیتری ترامپ ریچارد گرنل، سفیر جدید آمریکا در آلمان باید فراخوانده شود هم از طرف احزاب چپ و سبز آلمان رد شده است.

امید نوری پور در این باره اظهار داشته است که گرنل باید به دلیل اظهارات خود فراخوانده شود و نه به دلیل پیام های توئیتری ترامپ.

“استفان لیبلیش” از حزب چپ آلمان هم بر این عقیده است که سفیر آمریکا و رئیس جمهور آن هر دو مانند فیلی در فروشگاه چینی رفتار می کنند. هر دوی آن ها طرف مقابل را تقویت می کند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر