کد خبر: 1815

رسانه‌های عراقی از دیدار مسعود بارزانی و هیئت مشترک ائتلاف‌های الفتح و دولت قانون خبر دادند.

به گزارش کردستان خبر، مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان عراق و رهبر حزب دموکرات کردستان با هیئت مشترک ائتلاف الفتح و ائتلاف دولتقانون دیدار کرد.

در این دیدار اعضای هیئت مشترک ائتلاف الفتح و ائتلاف دولتقانون دیدگاه‌های سیاسی خود را تشریح و نظراتشان را درباره تشکیل فراکسیون بزرگ پارلمانی و تدوین برنامه اداره کشور در آینده را ارائه کردند.

هیئت‌های عراقی همچنین با اشاره به نقش و فداکاری اهالی اقلیم کردستان عراق، تاکید کردند که روابط کُردها و گروه‌های عراقی روابطی تاریخی است و دو طرف فداکاری‌های مشترکی در جریان مبارزه علیه دیکتاتوری تقدیم کردند.

دو طرف در این دیدار با اشاره به چالش‌ها و اجرای قانون اساسی، تاکید کردند که باید روابط تاریخی، اجرای قانون اساسی، منطق، عقلانیت، و پایبندی به اصول شراکت و توافق و توازن را اساس هرگونه روند سیاسی قرار داد.

در این دیدار همچنین بر ضرورت تشکیل فراکسیون بزرگ پارلمانی و دولت جدید مبتنی بر شراکت، توافق و توازن تاکید شد.

دو طرف بر ضرورت بازگشت همه طرف‌ها به اصولی که عراق جدید در سال ۲۰۰۳ میلادی بر اساس آن تشکیل شد، تاکید کردند.

دیدار نماینده ترامپ و سلیم الجبوری

"برت مک گورک" نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در ائتلاف مدعی مبارزه با داعش که به عراق سفر کرده است با سلیم الجبوری رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره مسائل امنیتی و سیاسی عراق و تلاش‌های گروه‌های سیاسی برای تشکیل دولت بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار همچنین درباره انتخابات، بازشماری دستی آراء و نتایج آن به‌گونه‌ای که عدم تضییع آرای شهروندان عراقی را تضمین کند، بحث و تبادل نظر شد.

رئیس پارلمان عراق و نماینده رئیس‌جمهوری آمریکا درباره چالش‌های امنیتی عراق و نابودی نهایی داعش گفت‌وگو کردند.

 

منبع: تسنیم

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر