کد خبر: 2068

چهار جریان معترض اقلیم کردستان عراق نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات این کشور را بار دیگر رد کردند.

به گزارش کردستان خبر، پس از یک ماه نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی عراق از سوی کمیسیون مستقل انتخابات این کشور اعلام شد و بر این اساس هیچگونه تغییری در نتایج پیشتر اعلام شده حاصل نشده است.

زمناکو جلال مسئول دفتر انتخاباتی جنبش تغییر اعلام کرده است که در دادگاه عالی عراق اعتراض خود را نسبت به نتایج اعلام شده ثبت خواهند کرد. وی گفته است که نتایج اعلام شده بر خلاف محتویات صندوق هایی بوده است که بازشماری شده اند.

عثمان کاروانی عضو شورای رهبری اتحاد اسلامی کردستان عراق هم تاکید کرد که نتایج اعلام شده توسط کمیسیون مستقل انتخابات عراق را رد می کنند. وی گفت: مراتب اعتراضی خود را به مردم اقلیم کردستان و کنسولگری و نمایندگی های سیاسی خارجی در این منطقه تقدیم خواهیم کرد.

از سوی دیگر، عثمان گلپی عضو شورای اجرایی ائتلاف برای دمکراسی و عدالت اقلیم کردستان عراق گفت: با وجود درخواست احزاب و جریانهای معترض، کمیسیون مستقل انتخابات عراق تعداد معدودی از صندوق های اخذ رای را جهت بازشماری انتخاب کرد اما در همین صندوق ها از اعلام رای واقعی مردم ناتوان ماند.

ائتلاف برای دمکراسی و عدالت، جنبش تغییر، اتحاد و جماعت اسلامی کردستان عراق از جریانهایی هستند که هنوز هم به نتایج اعلامی کمیسیون مستقل انتخابات عراق معترض هستند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر