کد خبر: 2125

یک عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان جزئیاتی از پروژه مشترک با حزب دمکرات کردستان عراق را جهت ارائه به جریانهای سیاسی عراق فاش کرد.

به گزارش کردستان خبر، یک عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان جزئیاتی از پروژه مشترک با حزب دمکرات کردستان عراق را جهت ارائه به جریانهای سیاسی عراق و طرح در مذاکرات تشکیل کابینه جدید این کشور فاش کرد.

فرید اسسرد عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان ضمن افشای مواردی از پروژه مشترک حزب متبوع خود با حزب دمکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی گفت: شروط و مطالباتی که در پروژه پیشنهادی کردها آمده است ممکن است همگی قابل اجرا نباشند و از سوی دیگر نباید به کلی هم از سوی دیگر جریانهای عراقی رد شوند.

وی گفت: این پروژه با هدف گفتگو با دیگر جریانهای سیاسی موثر در تشکیل کابینه جدید عراق تهیه شده است و در آن منافع اقلیم کردستان و مشکلات انباشت شده میان اربیل و بغداد به تفصیل آمده است.

به گفته فرید اسسرد موضوعاتی از قبیل برگزاری سرشماری سراسری در عراق، تشکیل شورای فدرالی، مناطق مورد منازعه و اجرایی شدن ماده 140 قانون اساسی این کشور بخشی از شروط کردها است.

این مقام اتحادیه میهنی کردستان گفت: مدیریت مشترک کردها و حکومت مرکزی عراق در مناطق مورد منازعه از جمله کرکوک در زمره پیشنهاداتی است که در پروژه مشترک کردها آمده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر