کد خبر: 2129

مدیرکل روابط ایران حکومت اقلیم کردستان از ساکنین این منطقه درخواست که سفرهای آنان به ایران تنها از طریق پاسپورت انجام پذیر است.

به گزارش کردستان خبر، شمار مسافرین اقلیم کردستان عراق به ایران رو به افزایش است و مدیرکل روابط ایران حکومت اقلیم کردستان هم از ساکنین این منطقه درخواست کرده است که سفرهای آنان به ایران تنها از طریق پاسپورت انجام پذیر است.

به گزارش جام کوردی، عبدالله آکره ای مدیرکل روابط جمهوری اسلامی ایران حکومت اقلیم کردستان عراق گفت: در مدت اخیر شمار صدور ویزای سفر به ایران در اربیل و سلیمانیه افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: افت بهای ریال در برابر دلار موجب شده است که بسیاری از ساکنین اقلیم کردستان عراق، ایران را به عنوان مقصد مسافرتی خود انتخاب کنند.

این مقام کردستان عراق از همکاری و تسهیلات جمهوری اسلامی ایران در مرزها خبر داد و گفت: ما هم از نزدیک وضعیت مسافرین خود را رصد می کنیم و در صورت بروز هر مشکلی می توانند به صورت مستقیم با ما در ارتباط باشند تا مشکلات آنان در سریعترین زمان ممکن مرتفع شود.

آکره ای گفت: در دو ماه گذشته هیچ مشکلی برای مسافرین کرد در ایران روی نداده است و از لحاظ امنیتی هم وضعیت قابل تقدیری وجود داشته است.

مدیرکل روابط ایران حکومت اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که مسافرت به ایران تنها با داشتن پاسپورت و صدور ویزای قانونی امکانپذیر است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر