کد خبر: 2132

عضو سابق پارلمان عراق به دلیل تاثیرگذاری بر میزان آرای در انتخابات محلی پیش رو امیدی به ائتلاف جریانهای معترض کردی با احزاب حاکم اقلیم نیست.

به گزارش کردستان خبر، عضو سابق پارلمان عراق گفت: اتحاد سیاسی کلیه جریانهای سیاسی اقلیم کردستان در راستای منافع کردها است اما به دلیل تاثیرگذاری بر میزان آرای آنها در انتخابات محلی پیش رو امیدی به ائتلاف جریانهای معترض کردی با احزاب حاکم اقلیم نیست.

 مسعود حیدر عضو سابق پارلمان عراق از اقلیم کردستان گفت: جریانهای معترض اقلیم کردستان متشکل از جنبش تغییر، اتحاد اسلامی، جماعت اسلامی و ائتلاف برای دمکراسی و عدالت با دارا بودن 15 کرسی پارلمانی عراق تلاش می کنند نقش مناسبی در پروسه سیاسی این کشور داشته باشند.

وی گفت: مذاکرات کردها در بغداد بیشتر از سوی احزاب اتحادیه میهنی و دمکرات کردستان عراق با دارا بودن 76 درصد از کرسی های اقلیم کردستان در پارلمان عراق صورت می گیرد.

مسعود حیدر گفت: تلاش هایی در جریان است که هیئت مشترک کردها به مذاکرات با دیگر جریانهای عراقی قدم بگذارد زیرا اعتقاد بر این است که مشکلات اربیل – بغداد به کل اقلیم مرتبط است نه حزب یا جریان خاصی.

این عضو سابق پارلمان عراق همچنین گفت: جریانهای معترض کردی با شمار کم کرسی های پارلمانی توان چانه زنی در خصوص پست های اصلی عراق را ندارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر