کد خبر: 2216

نیروهای یمنی فرودگاه بین المللی دبی امارات را هدف قرار دادند.

به گزارش کردستان خبر، نیروهای یمنی در عملیاتی بی سابقه فرودگاه بین المللی دبی امارات را با استفاده از پهپاد صماد-3 هدف قرار دادند.

سرتیپ عزیز راشد سخنگوی نظامی ارتش یمن گفت حمله ویژه امروز به فرودگاه بین المللی دبی یک عملیات هشدار دهنده دیگر پس از حمله به شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی است.

سرتیپ عزیز راشد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت: این حمله پیامی برای متجاوزان است که هرچه حملات آنان بیشتر طول بکشد، قابلیت موشک های بالستیک و پهپادهای ما نیز افزایش می یابد تا تاثیر گذاری آن بیشترشود و به اهداف مورد نظر برسد.

وی تاکید کرد: مجموعه ای از اهداف اقتصادی نظامی در نقشه اهداف ما قرار دارند که بر اساس جدول زمانبندی مشخص هدف قرار خواهند گرفت. حمله امروز به فرودگاه دبی در چارچوب این اهداف قرار داشت.

همچنین؛ شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد پس از هدف قرار دادن فرودگاه ابوظبی نوبت به هدف قرار دادن فرودگاه دبی رسیده بود.

وی خاطرنشان کرد: هدف قرار دادن فرودگاه دبی نشان داد تمامی مناطق امارات متحده عربی در تیررس ما قرار دارد. بار دیگر از سرمایه گذاران می خواهیم از امارات فاصله بگیرند.

قابل ذکر است؛ سامانه جدید پهپادی موسوم به صماد3، جدیدترین پیشرفت تسلیحاتی است که ارتش یمن از آن رونمایی کرد. این پهپاد در اولین ماموریت فرامرزی خود فرودگاه ابوظبی را هدف قرار داد و سبب متوقف شدن فعالیت آن شد.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر