کد خبر: 2247

حزب دمکرات کردستان عراق؛ پست ریاست جمهوری عراق از اهمیت خاصی در عرصه سیاسی این کشور برخوردار است.

به گزارش کردستان خبر، حزب دمکرات کردستان عراق اعلام کرده است که بر خلاف تصورات به وجود آمده، پست ریاست جمهوری عراق از اهمیت خاصی در عرصه سیاسی این کشور برخوردار است.

فاضل میرانی دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق با اعلام اینکه پست ریاست جمهوری عراق برای کردها مسلم شده است، گفت: بر خلاف تصورات موجود، پست ریاست جمهوری عراق از اهمیت خاصی برخوردار است و شخص رئیس جمهور در موارد متعددی می تواند از اختیارات قانونی خود جهت ممانعت از عدم اجرای قانون اساسی استفاده کند.

وی گفت: رئیس جمهوری عراق در سطح بین المللی به عنوان نماینده این کشور محسوب می شود و این از اهمیت خاصی برای کردها برخوردار است.

میرانی گفت: هنوز در اقلیم کردستان نتوانسته ایم به این جمع بندی برسیم که ریاست جمهوری عراق در نهایت به کدام جریان خواهد رسید و البته در این راه نیازمند مشاوره با اهل سنت و شیعیان عراق هم خواهیم بود همچنانکه آنها در معرفی کاندیدهای خود جهت پست ریاست پارلمان و نخست وزیری نظر کردها را جویا می شوند.

دبیر دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق در خصوص کاندید شدن برهم صالح گفت: در این زمینه لازم است دو حزب اتحادیه میهنی و دمکرات کردستان اعلام کنند که آیا رضایت خواهند داد از حق قانونی خود به نفع کاندید مستقل چشم پوشی کنند یا نه؟

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر