رئیس اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان

کد خبر: 2278

با وجود اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران،تغییری در روابط اقتصادی با ایران روی نداده است.

به گزارش کردستان خبر، مصطفی عبدالرحمان رئیس اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان عراق در خصوص تاثیر تحریم های آمریکا بر روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران کشوری است که اهمیت زیادی به تولید داخلی داده و متاثر از این سیاست توانسته است بخشی از تولیدات خود را روانه بازارهای همسایه کند و ما هم به عنوان اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان روابط تاریخی و مستحکمی با جمهوری اسلامی ایران داریم.

وی گفت: بیش از 2 هزار از اعضای اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی دارای مراودات بازرگانی هستند.

این مقام اقتصادی اقلیم کردستان عراق گفت: تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را اقدامی نادرست می دانیم و خواهان تداوم روابطی هستیم که از دیرباز میان ما و ایران وجود داشته است.

رئیس اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان عراق گفت: در شرایط تحریمی نیز روابط اقتصادی ما با جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته ادامه داشته و از دید ما این روابط دارای اهمیت خاصی است.

مصطفی عبدالرحمان در ادامه گفت: در صورتیکه تحریم های آمریکا علیه ایران ادامه داشته باشد ممکن است ما در اقلیم کردستان در خصوص تامین نیازمندی های بازار با مشکلاتی مواجه شویم.

وی با اشاره به اظهارات حیدر العبادی در خصوص پایبندی بغداد به تحریم های اعمالی آمریکا علیه ایران گفت: ما به دور از سیاست، خواهان تداوم روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران هستیم زیرا معتقدیم که این روابط دارای منافعی برای اقلیم بوده است.

رئیس اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان، ایران و عراق را دو کشور همسایه با داشتن روابطی تاریخی خواند و تاکید کرد که ایران از منظر روابط اقتصادی بهترین گزینه برای اقلیم کردستان عراق دانست.

وی گفت: همیشه از شرکت ها و تولیدکنندگان ایرانی خواسته ایم که شعبات خود را در اقلیم کردستان    راه اندازی کنند تا به صورت مستقیم در بازارهای اقلیم کردستان بتوانند نقش آفرینی کنند.

مصطفی عبدالرحمان از مسئولین جمهوری اسلامی ایران نیز درخواست کرد تسهیلاتی را با هدف حضور شرکت ها و واحدهای تولیدی ایرانی در اقلیم کردستان ارائه کنند تا پروژه تولید مشترک که مدتهاست مدنظر ماست محقق شود.

رئیس اتحادیه صادرات و واردات اقلیم کردستان گفت: درهای اقلیم کردستان همیشه به روی کالاها و محصولات ایرانی گشوده است و خواهان توسعه روابط و همکاری های فی مابین هستیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر