عضو سابق پارلمان عراق

کد خبر: 2279

عضو سابق پارلمان عراق اعلام کرد که کردها در شرایطی نیستند که جهت مشارکت در کابینه جدید عراق شروط خود را تحمیل کنند.

به گزارش کردستان خبر، عضو سابق پارلمان عراق اعلام کرد که کردها در شرایطی نیستند که جهت مشارکت در کابینه جدید عراق شروط خود را تحمیل کنند، آنهایی هم که در این کابینه سهمی خواهند داشت به دلیل عدم اجرای درخواست های ارائه شده با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

زانا روستایی عضو سابق پارلمان عراق از حزب جماعت اسلامی کردستان در خصوص شروط ارائه شده کردها جهت مشارکت در کابینه جدید این کشور گفت: مسئولان ائتلاف های نصر و فتح اعلام کرده اند که احزاب اتحادیه میهنی و دمکرات کردستان شروطی جهت مشارکت در کابینه جدید عراق نداشته اند، این بدان معنی است که موضوعات کرکوک و اجرای ماده 140 قانون اساسی عراق خارج از دستور مذاکرات آنها با طرف های عراقی بوده است و آنچه صورت گرفته است درخواست فعالیت مشترک در چارچوب قانون اساسی عراق بوده است.

وی گفت: این واقعیت ندارد که گفته می شود شماری از جریانهای کردی با هدف شرکت در کابینه جدید عراق سلسله شروطی را ارائه کرده اند، کرد در این دوره در موقعیتی نیست که بخواهد شروط خود را بر دیگر جریانهای عراقی تحمیل کند بلکه بدون کردها نیز امکان اعلام فراکسیون اکثریت و تشکیل کابینه جدید عراق وجود دارد.

روستایی گفت: در این شرایط، هر جریان کردی در کابینه جدید عراق مشارکت داشته باشد به دلیل عدم اجرای درخواست های احتمالی با نوعی از شکست در برابر افکار عمومی کرد مواجه می شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر