کد خبر: 2280

نائب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه؛ ایران صادرات شماری از کالاهای خود را به اقلیم کردستان متوقف خواهد کرد.

به گزارش کردستان خبر، نائب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه ادعا کرده است که جمهوری اسلامی ایران صادرات شماری از محصولات و کالاهای خود را به اقلیم کردستان متوقف خواهد کرد. وی در عین حال گفته است که جایگزینی برای کالاهای ایرانی داریم.

یاسین رحیم فرج نائب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه به سایت snn گفت: بر اساس اطلاعاتی که در دست داریم، ایران تصمیم گرفته است که صادرات شماری از کالاها و محصولات خود را به اقلیم کردستان متوقف کند، بخش زیادی از این محصولات در حوزه مواد غذایی است.

وی در ادامه گفت: به صورت رسمی چنین موضوعی به ما ابلاغ نشده است اما شماری از محصولات این کشور از جمله مواد غذایی، آرد، برنج و مواد اولیه کارخانه ها به ویژه کارخانه های تولید پلاستیک مشمول اجرای این سیاست خواهند بود.

یاسین رحیم فرج گفت: در صورتیکه تجار اقلیم کردستان هنوز با طرف ایرانی دارای قرارداد باشند تا اتمام مدت زمان مربوطه به واردات از ایران ادامه خواهد داد اما پس از آن قرارداد وی تمدید نخواهد شد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه اعلام کرد: تصمیم ایران تاثیر آنچنانی بر بازارهای اقلیم کردستان نخواهد داشت و کشور هند تمایل خود را جهت جبران هر گونه کسری احتمالی در حوزه مواد غذایی اعلام کرده است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر