کد خبر: 2295

عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که پست ریاست جمهوری عراق هیچ ارتباطی با حزب دمکرات کردستان ندارد.

به گزارش کردستان خبر، عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که پست ریاست جمهوری عراق هیچ ارتباطی با حزب دمکرات کردستان ندارد و به عنوان استحقاق این حزب محسوب می شود.

سامان گرمیانی در گفتگو با یک رسانه محلی در اقلیم کردستان عراق گفت: موضوع ریاست جمهوری عراق تنها در حیطه اختیارات اتحادیه میهنی است و در نهایت کاندیدی از این حزب به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور انتخاب می شود.

وی در خصوص پاسخ جریانهای سیاسی اقلیم کردستان به ابتکار اتحادیه میهنی جهت احیای ائتلاف کردستانی در بغداد گفت: تفاهمی در این خصوص وجود دارد اما با توجه به اینکه چندین دور مذاکرات کردی با محوریت اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان در بغداد صورت گرفته است ممکن است روند مذاکرات بدین شکل ادامه داشته باشد اما امیدواریم در نهایت به حضور متحدانه کردها در عرصه سیاسی عراق ختم شود.

عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان با اشاره به گزارش هایی در خصوص احتمال بازگشت برهم صالح به این حزب گفت: تا جایی که اظلاع دارم برهم صالح خواهان اتحاد سه گانه جنبش تغییر، ائتلاف برای دمکراسی و عدالت و اتحادیه میهنی کردستان است که این موضوع از سوی ما هم مورد تائید بوده است.

سامان گرمیانی گفت: مکانیزم تشکیل این ائتلاف سه گانه، نیازمند بررسی و اعلام نظر رهبری اتحادیه میهنی است.

این مقام حزبی اقلیم کردستان در ادامه گفت: هر جریانی در عراق به اجرای درخواست های اقلیم کردستان نزدیک باشد شانس بیشتری برای پیوستن جریانهای کردی خواهد داشت.

وی گفت: پست ریاست جمهوری عراق هیچ ارتباطی با حزب دمکرات کردستان ندارد و ما به عنوان اتحادیه میهنی کردستان استحقاق خود را از مناصب عالی عراق دریافت خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر