کد خبر: 2311

پزشکی که در بحران اقتصادی اقلیم کردستان عراق بیش از 80 درصد حق ویزیت خود را به دلیل همکاری با مردم کاهش داد.

به گزارش کردستان خبر، فوت پزشکی که در بحران اقتصادی اقلیم کردستان عراق بیش از 80 درصد حق ویزیت خود را به دلیل همکاری با مردم کاهش داد در میان ساکنین این منطقه بازتاب گسترده ای داشته است. از نامگذاری بیمارستان محل فعالیت به نام وی در سلیمانیه تا همدردی گسترده مردمی در شبکه های اجتماعی.

به گزارش جام کوردی، دکتر جمال احمد رشید متخصص اطفال که سالها در شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق فعالیت کرده است چند روز پیش به دلیل بیماری در کشور آلمان دار فانی را وداع گفت. با مرگ وی، مردم اقلیم کردستان به پاس خدمات چندین دهه، با غم و اندوه فراوانی نسبت به مقام وی ادای احترام کردند.

وزیر بهداشت و درمان اقلیم کردستان در اقدامی شایسته، نام بیمارستان اطفال سلیمانیه را به نام این پزشک تغییر داد و همزمان بازتاب های مردمی پس از اعلام مرگ وی در شبکه های اجتماعی نیز قابل توجه است.

از سال 2014 که اقلیم کردستان عراق با بحران اقتصادی مواجه شد دکتر جمال احمد رشید با کاهش 80 درصدی حق ویزیت خود خدمت فراوانی به مردم استان سلیمانیه کرده بود و اینک همین مردم با چشمانی گریان، یاد و خاطره وی را گرامی می دارند.

این پزشک متخصص در یکی از اظهارات خود قبل از مرگ اعلام کرده بود که 45 سال صادقانه به مردم خود خدمت کرده است و حتی در مناسبت ها و ایام تعطیل هم در بیمارستان اطفال حضور داشته است. وی گفته بود که در طول این مدت، ساعت ها پس از اتمام موظفی خود در بیمارستان به دلیل همکاری با مردم حضور داشته است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر