کد خبر: 2316

منابع خبری از حمله موشکی ایران به مقر حزب دمکرات کردستان در اقلیم کردستان عراق خبر می دهند.

به گزارش کردستان خبر، مقر حزب دموکرات کردستان که مصطفی مولودی هدایت آن را برعهده دارد، در شهر کوی‌سنجق اقلیم کردستان عراق بامداد شنبه گلوله‌باران شده است.

منابع رسانه‌ای کُرد می‌گویند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (شنبه) مرکز فرماندهی گروهک تروریستی «حزب دموکرات کردستان» را در «کوی سنجق» از توابع اربیل با شلیک ۵ موشک هدف قرار داده است.

 

در همین راستا، پایگاه خبری کردستان ۲۴ به نقل از یک منبع کُرد گزارش داد پیش از ظهر امروز تعدادی موشک زمین به زمین از خاک ایران به دفتر مرکزی حزب دمکرات کردستان در فاصله ۶۵ کیلومتری مرز ایران اصابت کرد. 

 

این رسانه کُردی در ادامه تعداد تلفات این حمله را ۵ کشته و بیش از ۳۵ زخمی عنوان کرد اما برخی منابع دیگر تعداد کشته‌ها را دستکم  ۱۰ نفر و زخمی‌ها را بیش از ۴۰ نفر ذکر کرده‌اند.

 

طبق گزارش‌ها، «مصطفی مولودی» دبیرکل ‌و «خالد عزیزی» دبیرکل پیشین حزب دمکرات کردستان در این حمله مجروح شده‌اند.

 

برخی منابع دیگر نیز گفته‌اند که «سهیلا قادری» و«هاشم عزیزی» دو تن از فرمانده‌هان ارشد این گروهک تروریستی در میان کشته‌شدگان هستند.

 

برخی منابع رسانه‌ای کُرد همچنین از مشاهده تعدادی هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) در آسمان منطقه خبر داده‌اند که به گفته آنها، احتمالا ماموریت‌شان ثبت نتیجه این حمله موشکی بوده است.

 

تا لحظه انتشار این مطلب، هیچ منبع رسمی در ایران به خبر حمله موشکی به دفتر حزب دموکرات کردستان واکنشی نشان نداده و منبع دیگری غیر از رسانه‌های کُرد نیز این ادعا را تایید نکرده است.

 

پیش از این خانواده‌های شهدای ترور کردستان با انتشار بیانیه‌ای از مسئولین کشور خواسته بودند با قاطعیت با هرگونه حضور تروریست‌های تجزیه‌طلب در کشور مقابله کنند. تیرماه گذشته، تروریست‌ها با حمله به یکی از پاسگاه‌های مرزی نیروی زمینی سپاه در منطقه مریوان، ۱۰ تن از حافظان امنیت کشورمان را به شهادت رساندند.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر