کد خبر: 2386

رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی، انتخاب رئیس جدید مجلس عراق را تبریک گفت.

به گزارش کردستان خبر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه طی تماس تلفنی با محمد ریکان الحلبوسی، رئیس جدید مجلس عراق، انتخاب وی را تبریک و تهنیت گفت.

لاریجانی در این تماس تلفنی، ضمن تبریک انتخاب الحلبوسی به سمت رئیس مجلس نمایندگان عراق گفت: امیدواریم با همت جنابعالی و دیگر نمایندگان مجلس عراق، بزودی شاهد تکمیل روند سیاسی موجود و انتخاب نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور عراق نیز باشیم تا در پرتو آن شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عراق به سمت ثبات، امنیت و رفاه اجتماعی هرچه بیشتر مردم حرکت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقش جنابعالی در شرایط حسّاس فعلی در سامان دادن به اوضاع عراق بسیار ممتاز خواهد بود.

لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان سعادت و سربلندی ملّت و دولت عراق است و همواره در کنار شما خواهد بود.

همچنین محمد ریکان الحلبوسی، رئیس جدید مجلس عراق نیز با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران و تشکر از پیام تبریک و تماس تلفنی لاریجانی، گفت: مردم و نمایندگان مجلس عراق همواره قدردان حمایت‌¬های بی‌¬شائبه جمهوری اسلامی ایران به عراق در گذشته و حال، به‌ویژه کمک به آزادسازی عراق از دست پلید نیروهای تروریستی داعش هستند.

وی افزود: نمایندگان مجلس عراق مخالف هرگونه اعمال فشار و تحریم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران می‌‌باشند و این تحریم‌¬ها را ناعادلانه می‌‌دانند و در کنار ملّت ایران باقی می‌‌مانند.

الحلبوسی با اشاره به عوامل بی¬‌ثباتی و ناامنی در منطقه، گفت: آماده‌¬ایم تا در کنار جمهوری اسلامی ایران به بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه کمک کنیم.

رئیس مجلس عراق در پایان این گفت‌وگوی تلفنی از همتای خود برای سفر رسمی به عراق دعوت کرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر