کد خبر: 2390

منابع خبری اقلیم کردستان؛ حزب دمکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی با کاندیداتوری برهم صالح جهت پست ریاست جمهوری عراق مخالفت کرده است.

به گزارش کردستان خبر، منابع خبری اقلیم کردستان اعلام کرده اند که حزب دمکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی با کاندیداتوری برهم صالح جهت پست ریاست جمهوری عراق مخالفت کرده است.

در آخرین نشست هیئت هایی از دفاتر سیاسی دو حزب حاکم اقلیم کردستان، هیئت حزب دمکرات کردستان به سرپرستی نچیروان بارزانی به صراحت مخالفت خود را با کاندیداتوری برهم صالح در انتخابات ریاست جمهوری عراق اعلام کرده است.

هیئت حزب دمکرات کردستان در این نشست به اعضای دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان گفته اند که از دید آنها برهم صالح نمی تواند به عنوان کاندید اقلیم کردستان در انتخابات ریاست جمهوری عراق معرفی شود.

دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در نشست اخیر خود اعلام کرده بود در صورتیکه برهم صالح به صورت رسمی بازگشت خود را به این حزب اعلام کند می تواند یکی از کاندیداهای اتحادیه میهنی در انتخابات ریاست جمهوری عراق باشد.

گفته می شود که با توجه به اصرار اتحادیه میهنی کردستان مبنی بر استحقاق پست ریاست جمهوری عراق، حزب دمکرات کردستان تلاش می کند که ملا بختیار به عنوان کاندید این حزب به پارلمان عراق معرفی شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر