کد خبر: 2449

حزب دمکرات کردستان با هدف تعیین تکلیف پست ریاست جمهوری عراق پیشنهاداتی به اتحادیه میهنی کردستان ارائه داده است.

به گزارش کردستان خبر، با افزایش شمار کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری عراق، اختلافات دو حزب حاکم اقلیم کردستان هم با معرفی کاندیدهای جداگانه فزونی یافته است و همین امر سرنوشت انتخابات این دوره را با اما و اگرهایی مواجه کرده است.

حزب دمکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی پیشنهاداتی را با هدف تعیین تکلیف پست ریاست جمهوری عراق به اتحادیه میهنی کردستان ارائه داده است.

نخستین پیشنهاد این است که کاندیداهای هر دو حزب در انتخابات ریاست جمهوری عراق در پارلمان این کشور شرکت کنند و فرد پیروز به عنوان رئیس جمهوری جدید عراق انتخاب خواهد شد.

پیشنهاد دوم این است که دو حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی در خصوص کاندید مشترکی به توافق برسند و در روز انتخابات ریاست جمهوری در پارلمان عراق به این کاندید مورد توافق رای بدهند.

سومین پیشنهاد حزب بارزانی این است که شخص سومی خارج از دو حزب حاکم به عنوان کاندید اقلیم کردستان در انتخابات ریاست جمهوری عراق معرفی شود.

از سوی دیگر گفته می شود که حزب دمکرات کردستان در پی رسیدن به استانداری کرکوک است و اتحادیه میهنی هم هر گونه سازش را در خصوص عالیترین پست این استان نفت خیز رد کرده است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر