کد خبر: 2467

سخنگوی رسمی حکومت اقلیم کردستان عراق با محکومیت حادثه تروریستی اهواز، هرگونه فشار آمریکا با هدف کاهش سطح مناسبات اربیل تهران را رد کرد.

به گزارش کردستان خبر، صفین دزه ای سخنگوی رسمی حکومت اقلیم کردستان عراق ضمن حضور در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل، مراتب همدردی اربیل را با خانواده قربانیان حادثه تروریستی اهواز و جمهوری اسلامی ایران اعلام و در گفتگو با خبرنگار جام کوردی تاکید کرد که تروریسم به مشکل و تهدید جهانی تبدیل شده است و اهمیت صلح و ثبات جهانی می طلبد که ما در جبهه مشترکی علیه ترور و گروههای باشیم که به عناوین مختلف، تندروی را ترویج می کنند.

وی در ادامه گفت: حکومت اقلیم کردستان حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرده است و ما همدردی خود با جمهوری اسلامی ایران و خانواده قربانیان این حادثه را اعلام می کنیم و ایرانی ها ما را شریک غم خود بدانند.

صفین دزه ای در خصوص راههای مقابله با تروریسم هم گفت: ما در جهان شاهد گونه های مختلفی از فعالیت های تروریستی هستیم و این بدان معنی است که ترور یک تهدید جهانی است و درخواست می کنیم کشورهایی که در مقوله امنیت منطقه ای و جهانی دارای نقش و تاثیرگذاری هستند با همکاری های مشترک زمینه نابودی ترور و خشونت را فراهم کنند.

سخنگوی حکومت اقلیم کردستان در بخش دیگری از این گفتگو و در پاسخ به سوالی پیرامون فشارهای آمریکا علیه اربیل با هدف کاهش سطح مناسبات با تهران گفت: نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری چنین درخواستی از ما نداشته است که ما سطح روابط خود با ایران را کاهش داده یا قطع کنیم. ما به عنوان اقلیم کردستان و عراق دارای روابطی تاریخی با جمهوری اسلامی ایران هستیم و امیدواریم که موضوع تحریم ها هم تاثیری بر معیشت مردم در ایران و عراق نداشته باشد.

صفین دزه ای تاکید کرد که اقلیم کردستان با اهمیت به مقوله روابط با کشورهای همسایه عراق به ویژه ایران می نگرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر