عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق

کد خبر: 2468

غزالی با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز گفت: ایران نخستین کشور یاریگر اکراد عراقی در نبرد علیه داعش بود.

به گزارش کردستان خبر، یک عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شهر اهواز گفت: جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری بوده است که در نبرد علیه گروه تروریستی داعش به یاری اکراد عراقی شتافت.

عباس غزالی عضو پارلمان اقلیم کردستان از فراکسیون حزب دمکرات کردستان در گفتگو با خبرنگار جام کوردی در خصوص حادثه تروریستی اهواز گفت: ما کشتن انسان های بی گناه را به هر شیوه ای محکوم می کنیم و از طرف پارلمان اقلیم کردستان نیز مراتب همدردی خود را به خانواده قربانیان این حادثه تروریستی اعلام می کنیم.

وی گفت: امیدواریم شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم زیرا انسان ها جهت ادامه زندگی و رسیدن به پیشرفت و آبادانی، نیازمند ثبات و آرامش هستند.

غزالی گفت: حادثه تروریستی اهواز تداوم همان دشمنی است که زمان خود صدام در جنگ هشت ساله علیه ایران اجرایی کرده است.

این عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق در ادامه گفت: هیئتی از پارلمان اقلیم کردستان از اقوام و مذاهب مختلف با هدف محکومیت این حادثه تروریستی و اعلام همدردی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران آمدیم.

عباس غزالی گفت: تروریسم به تهدیدی علیه جامعه بشریت تبدیل شده است و مقابله با این تهدید نیازمند اجماع و همکاری مشترک جهانی است.

وی در خاتمه این گفتگو اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف تاریخی با اکراد عراقی بوده است و در جنگ علیه داعش نیز نخستین کشوری بوده است که به یاری اقلیم کردستان شتافت.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر