کد خبر: 2470

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل اعلام کرد که ایران تاکنون 17 هزار شهید را در حوادث تروریستی تقدیم نظام کرده است.

به گزارش کردستان خبر، دفتر یادبود گرامیداشت شهداء و آسیب دیدگان حمله تروریستی اهواز در محل سرکنسولگری ایران در اربیل گشایش یافت.

سرکنسولگری چین به منظور ادای احترام به شهدای حادثه تروریستی اهواز و امضای دفتر یادبود قربانیان این حادثه در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل حضور یافت.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه مشترک با تروریسم گفت: امروز از طرف دولت چین اینجا هستیم تا بار دیگر وقوع این حمله تروریستی را تسلیت بگوئیم.

وی در ادامه ضمن محکووم کردن اقدام تروریست ها گفت: همه کشورها باید با هم همکاری کنند تا منطقه به سوی ثبات و آرامش قدم بردارد.

مرتضی عبادی سرکنسولگری ایران نیز در این دیدار گفت: ایران تاکنون 17 هزار شهید را در حوادث تروریستی تقدیم نظام کرده است.

از سوی دیگر، محمد هرکی رئیس عشیره هرکی در اقلیم کردستان عراق با هدف ادای احترام به شهدای حمله تروریستی اهواز در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و این حادثه تروریستی را محکوم کرد.

عبدالکریم ملا اوغلی رئیس کانون اوجاق ترکمن ها امروز با حضور در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران گفت: ما به عنوان همسایه ایران این حادثه تروریستی را محکوم و همدردی خود را با خانواده قربانیان اعلام می کنیم.

سرکنسولگری هندستان نیز در محل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل حضور یافت و با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز گفت: کشور هند هم با چنین حوادثی آشنا است، متاسفانه در این حادثه بسیاری از زنان و کودکان و انسان های بی گناه از بین رفتند، دولت هند به شدت این حادثه را محکوم می کند.

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر