کد خبر: 2473

یک روزنامه چاپ کشور‌های عرب حوزه خلیج فارس امروز به بزرگترین اختلاف‌نظر‌های دو حزب اصلی در اربیل پرداخت.

به گزارش کردستان خبر به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، این روزنامه (چهارشنبه) به نقل از یک مسؤول برجسته عراقی نوشت، دو حزب اتحادیه میهنی کردستان و حزب دموکرات کردستان به دنبال تحقق دستاورد‌هایی در داخل اقلیم هستند و اختلافات آن‌ها در مورد پست ریاست جمهوری به دلیل اختلافات داخلی‌شان در اقلیم است.

این مسؤول عراقی در ادامه گفت: موضوعات مورد اختلاف شدید دو طرف مربوط به سمت استانداری کرکوک، فرمانداری سنجار، ریاست ستاد نیرو‌های پیشمرگ و تجهیز و تامین مالی نیرو‌های پیشمرگ در سلیمانیه است که سال گذشته از کرکوک عقب‌نشینی کردند و در حال حاضر در سلیمانیه هستند.

وی افزود: این اختلاف نظر‌ها با سازش پایان خواهند یافت، توافقی در بغداد میان گروه‌های شیعه برقرار شده که آن‌ها هرگز با هیچ گروه کردی متحد نشوند، اما گروه‌ها و احزاب اهل تسنن و از همه آن‌ها مهمتر محور ملی شروع به حمایت از حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی و کاندیداتوری فؤاد حسین برای سمت ریاست جمهوری کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از یک چهره سیاسی کرد نوشت، نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار با برهم صالح، کاندیدای ریاست جمهوری برای حل اختلافات و معرفی او به عنوان کاندیدای کرد‌ها برای این سمت را نپذیرفت.

این سیاستمدار کرد در ادامه گفت، در میان نگرانی‌ها از کاهش کرسی‌هایی که حزب دموکرات کردستان در انتخابات پارلمان اقلیم در ۳۰ سپتامبر (هشتم مهر ماه) کسب خواهد کرد، این مخالفت به دلایل شخصی و مسایل مربوط به کرسی‌هایی که این حزب به دست خواهد آورد، صورت گرفت.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر