آزموده را ازمودن خطاست

کد خبر: 2476

دونالد ترامپ درضمن پاسخ به سوال دو خبرنگار کُرد در کنفرانس نیویورک ،کُردها را افرادی شجاع خواند و گفت که آنها در مبارزه با داعش در کنار ما جنگیدند.

به گزارش کردستان خبر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی کنفرانسی که چهارشنبه(4مهر) در نیویورک برگزار شد،در پاسخ به سوال دو خبرنگار کُرد در رابطه با سیاست های امریکا نسبت به کُردها گفت :من عاشق کُردها هستم.اما آیا کُردها با پیشینه خیانت آمریکا،خصوصا در دوره ریاست جمهوری ترامپ بازهم به آمریکا اعتماد می کنند؟

دونالد ترامپ درضمن پاسخ به سوال دو خبرنگار کُرد در کنفرانس نیویورک ،کُردها را افرادی شجاع خواند و گفت که آنها در مبارزه با داعش در کنار ما جنگیدند.

ترامپ همچنین در پاسخ به این پرسش که سیاست های آمریکا در رابطه با کُردهای عراق و سوریه پس از این چه خواهد بود گفت:

ما همچنان در کنار کُردها خواهیم ماند، شکست داعش با همکاری آن ها انجام شد. کُردها مبارزانی بزرگ هستند.

رئیس جمهور آمریکا در پایان خاطرنشان ساخت: در حال بررسی چگونگی تداوم همکاری ها در سوریه‌ و عراق هستیم و این را می دانم که‌ حامیت آمریکا از کُردها ادامه‌ خواهد یافت.

و این در حالی است که کُردها هرگز خاطره خیانت آمریکا در ماجرای کرکوک و همین طور در ماجرای اشغال عفرین توسط ارتش ترکیه را از یاد نخواهند برد.با توجه به عدم پایبندی آمریکا به نعهدات بین المللی نمی توان از او انتظار عمل به وعده های تریبونی را داشت.

 

گویا آمریکا قصد دارد با لفاظی و وعده های تکراری و بی پشتوانه از کُردها به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف بلندمدت خود در منطقه استفاده کتد، اما آقای ترامپ آدرس غلط داده اند :کُردها گاو شیرده نیستند….

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر