کد خبر: 2499

پنجمین دور انتخابات کردستان عراق ساعت شش عصر به وقت محلی پایان یافت.

به گزارش کردستان خبر، پنجمین دور انتخابات کردستان عراق که از ساعت هشت صبح دیروز به وقت محلی آغاز شده بود، ساعت شش عصر به وقت محلی پایان یافت. 

در این انتخابات  ۶۷۳ نامزد برای تصاحب ۱۱۱ کرسی پارلمان رقابت کردند. ۱۱ کرسی نیز برای اقلیت‌های قومی و دینی از جمله پنج کرسی برای ترکمن‌ها، پنج کرسی برای مسیحیان، آشوری‌ها و سریانی‌ها و یک کرسی برای ارمنی‌ها در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش منابع خبری کردستان عراق، ۲۷ لیست در این انتخابات به هم به رقابت پرداختند که حزب دموکرات کردستان، اتحاد میهنی کردستان و حزب گوران (تغییر) اصلی‌ترین این احزاب هستند؛ اما در این میان حزب اتحاد میهنی بلافاصله پس از بسته شدن همه مراکز رای‌گیری اعلام کرد که «نظر به ثبت برخی تخلفات در این انتخابات، اتحادیه مزبور نتایج را نخواهد پذیرفت.»

 

حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با طرح این ادعا که در انتخابات پارلمانی منطقه کردستان تخلفاتی صورت گرفته است،اعلام کرد: ما نتایج انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق را نخواهیم پذیرفت.

سعدی احمد پیره، سخنگوی حزب اتحادیه میهنی کردستان شامگاه یک‌شنبه پس از بسته شدن مراکز رأی‌گیری اعلام کرد: نظر به ثبت برخی تخلفات در این انتخابات، حزب اتحادیه میهنی کردستان نتایج را نخواهد پذیرفت.

سخنگوی حزب اتحادیه میهنی کردستان که خانم «هیرو طالبانی»(همسر جلال طالبانی) هدایت آن را بر عهده دارد، از نمایندگان حزب اتحادیه خواست تا صندوق‌های رای را تائید نکنند.

در این انتخابات ۴۶ سازمان محلی و ۳۰ سازمان بین‌المللی ناظر بر روند رای‌گیری نظارت کردند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر