کد خبر: 2517

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در پیامی انتخاب دکتر برهم صالح بعنوان رئیس جمهوری جدید عراق را به وی تبریک گفت.

به گزارش کردستان خبر، در این پیام خطاب به برهم صالح آمده است: با کمال مسرت انتخاب جنابعالی را از سوی نمایندگان محترم پارلمان به عنوان رئیس جمهوری عراق صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.

مسجدی با اشاره به این که روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری عراق از جایگاه ویژه ای برخوردار است،تاکید کرد: فرصت را مغتنم شمرده ضمن استقبال از این انتخاب بر سیاست اصولی کشورم در حمایت از تمامیت ارضی، گسترش دموکراسی، بالندگی و ثبات و امنیت کشور همسایه، دوست و برادر عراق تاکید می کنم. سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد خطاب به رئیس جمهوری جدید عراق افزود: امیدوارم در زمان ریاست جنابعالی شاهد گسترش و تعمیق بیش از پیش روابط فیمابین و ارتقای همکاری در زمینه های مختلف باشیم.

مسجدی در این پیام همچنین برای برهم صالح توفیق روزافزون و برای ملت و دولت جمهوری عراق، عزت و سربلندی آرزو کرده است.

 

 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران انتخاب برهم صالح را به عنوان رئیس جمهوری جدید عراق تبریک گفت.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از انتخاب آقای برهم صالح به عنوان رئیس جمهور جدید عراق از سوی پارلمان این کشور، ضمن تبریک به رئیس جمهور جدید ابراز امیدواری کرد روابط دیرینه، محکم و برادرانه دو کشور همسایه ایران و عراق در دوران جدید بیش از پیش توسعه و تعمیق یافته و موجب رونق و رفاه اقتصادی و گسترش دوستی دو ملت و تقویت همکاری های دو کشور در سطوح منطقه ای و بین المللی شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر