کد خبر: 2596

نائب رئیس پارلمان عراق گفت: در خصوص مشارکت کردها در ترکیب کابینه جدید عراق دو سناریو وجود دارد.

به گزارش کردستان خبر، نائب رئیس پارلمان عراق گفت: در خصوص مشارکت کردها در ترکیب کابینه جدید عراق دو سناریو وجود دارد و ثبت نام الکترونیکی از متقاضیان وزارتخانه ها هم اقدام نهایی نیست.

بشیر حداد نائب رئیس دوم پارلمان عراق که از حزب دمکرات کردستان به این پست رسیده است، گفت: در خصوص مشارکت کردها در ترکیب کابینه جدید عراق دو سناریو وجود دارد. نخست، ائتلاف مشترک کردها و گفتگو با جریانهای سیاسی عراق. دوم، گفتگوهای جداگانه جریانهای کردی با دیگر طرف های عراقی و کسب سهمیه از کابینه جدید.

وی گفت: کلیه جریانهای سیاسی اقلیم کردستان در خصوص حقوق پیشمرگ، ماده 140 و دیگر حقوق کردها در قانون اساسی عراق نظر مشترکی دارند.

حداد گفت: کردها عادل عبدالمهدی را شخصیتی میانه رو می دانند که به اقلیم کردستان نزدیک است و از اینرو به گفتگوهای تشکیل کابینه و تحقق اهداف خود در این دوره خوشبین هستند.

نائب رئیس پارلمان عراق گفت: جریانهای سیاسی اقلیم کردستان خواستار تشکیل کابینه ای قدرتمند در عراق هستند اما در عین حال معتقدند که توازن میان جریانهای سیاسی در ترکیب این کابینه رعایت شود.

بشیر حداد اعلام کرد که ثبت نام الکترونیکی از متقاضیان پست های وزارتی توسط نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق قابل اجرا نیست و در نهایت توافق جریانهای سیاسی است که گزینه نهایی را در خصوص هر وزارتخانه تعیین می کند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر