کد خبر: 2743

اتاق بازرگانی سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به مناسبت آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران بیانیه داد.

به گزارش کردستان خبر، اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به ساکنین این منطقه اطمینان داده است که     تحریم های اعمالی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بازار داخلی اقلیم را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و گذرگاههای مرزی مشترک به روال طبیعی، فعال و مبادلات تجاری در آنها در جریان خواهد بود.

 

همزمان با آغاز تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اتاق بازرگانی سلیمانیه اقلیم کردستان عراق بیانیه ای خطاب به ساکنین این منطقه منتشر کرد.

 

 در بیانیه اتاق بازرگانی سلیمانیه آمده است که: تحریم های اعمالی آمریکا علیه ایران شامل واردات و صادرات مواد غذایی نشده و در چنین شرایطی انتظار افزایش قیمت ها در بازارهای اقلیم کردستان وجود ندارد.

 

بیانیه اتاق بازرگانی سلیمانیه می افزاید: تجار و بازرگانان اقلیم کردستان عراق هیچ مشکلی در واردات محصولات داخلی ایران نداشته و گذرگاههای مرزی مشترک هم به روال طبیعی فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

در این بیانیه آمده است که در خصوص واردات سوخت از جمهوری اسلامی ایران به استان سلیمانیه نیز در آینده مذاکراتی با مسئولین ذیربط صورت خواهد گرفت.

 

اتاق بازرگانی سلیمانیه یادآوری کرده است که اعمال تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران موضوع جدیدی نیست و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون چنین تحریم هایی وجود داشته است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر