کد خبر: 2753

داعش تغییر نام می دهد و با نام و نشانی دیگر در پی کنترل مناطقی است که پیشتر آنها را اشغال کرده بود.

به گزارش کردستان خبر، داعش تغییر نام می دهد و با نام و نشانی دیگر در پی کنترل مناطقی است که پیشتر آنها را اشغال کرده بود. یک تحلیلگر مسائل امنیتی هم اعلام کرده است که در مناطقی از اقلیم کردستان و عراق، احتمال تحرکات جدید داعش قابل پیش بینی است.

 

هاوکار جاف عضو شاخه موصل اتحادیه میهنی کردستان و تحلیلگر مسائل امنیتی به یک رسانه محلی در اقلیم کردستان عراق گفت: پس از اشغال مناطقی از کردستان سوریه از سوی داعش در روزهای گذشته، تحرکات اعضای این گروهک تروریستی رو به افزایش است، این تحرکات با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه و عدم فعالیت هوایی نیروهای ائتلاف بوده است.

 

افزایش تحرکات عناصر باقیمانده داعش در عراق!

 

وی گفت: مناطق اشغال شده توسط داعش به مرزهای عراق نزدیک است و اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که گروه تروریستی داعش شمار زیادی از تروریست ها را در مناطق نزدیک به عراق جمع کرده است.

 

این مسئول اتحادیه میهنی کردستان گفت: داعش حملات پراکنده ای را در مناطق ربیعه، موصل و حتی تا نزدیکی های الانبار انجام داده است و در پی اشغال مناطقی از عراق است.

 

هاوکار جاف در ادامه گفت: با هدف جلوگیری از تحرکات کنونی داعش نیاز به عملیات گسترده ای جهت پاکسازی مناطق آلوده به وجود تروریست های داعش است.

 

وی اعلام کرد که احتمال بازگشت داعش البته با نام دیگری وجود دارد، اطلاعات ما حاکی از آن است که این تغییر نام صورت خواهد گرفت تا اینگونه وانمود کند که هدف این سازمان جدید، حمایت از ساکنین مناطق اهل سنت عراق است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر