کد خبر: 2762

سفر رئیس حزب دمکرات کردستان عراق به اروپا، نشست شورای رهبری این حزب را به تاخیر انداخته است.

به گزارش کردستان خبر، سفر مسعود بارزانی رئیس حزب دمکرات کردستان عراق به اروپا، نشست شورای رهبری این حزب را به تاخیر انداخته است، نشستی که انتظار می رود محرک تشکیل کابینه جدید اقلیم کردستان باشد.

یک منبع مطلع به سایت سپی میدیا گفته است که مسعود بارزانی بیش از یک هفته است به اروپا سفر کرده است. اتریش مقصد اصلی سفر بارزانی بوده است، سفری که با هدفی پزشکی صورت گرفته است و رئیس حزب دمکرات کردستان عراق سالانه به صورت معمول چنین سفرهایی داشته است.

تشکیل کابینه جدید اقلیم کردستان با توجه به سردی روابط دو حزب حاکم در انتظار بازگشت بارزانی و نشست شورای رهبری حزب دمکرات کردستان است.

یاران بارزانی در خصوص تعامل با اتحادیه میهنی کردستان به دو جبهه تقسیم شده اند: بخشی از آنها معتقدند که اتحادیه میهنی همچنان به عنوان شریک اصلی حزب دمکرات کردستان در تشکیل کابینه اقلیم سهیم باشد و بخش دیگری هم معتقدند که استحقاق انتخاباتی باید مبنای تعامل با این حزب باشد.

حزب دمکرات کردستان در انتخابات پارلمانی اقلیم حائز 45 کرسی شده است، این در حالیست که اتحادیه میهنی کردستان تنها دارای 21 کرسی است. روابط دو حزب پس از انتخاب برهم صالح به عنوان رئیس جمهوری عراق و شکست کاندید معرفی شده مسعود بارزانی به سردی گرائیده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر