کد خبر: 2790

اعضای کمیته صلح استان صلاح الدین عراق از حمایت های ایران از دولت و ملت عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش قدردانی کردند.

به گزارش کردستان خبر، هیات صلح صلاح الدین که متشکل از  بزرگان  سنی و شیعه است، همکاری ایران در سرکوب گروهک تکفیری داعش در زمان تنهایی ملت  و دولت عراق را بی بدیل دانسته و حضور جدی کشورمان در بازسازی وگسترش روابط علمی و فرهنگی و اقتصادی  در استان صلاح الدین را خواستار شدند.

 

مرتضی عبادی سرکنسول کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری مشترک بزرگان شیعه و سنی و شخصیت های بارز عشایری خاطر نشان ساخت: شکل گیری داعش توطئه ای خائنانه از سوی سازمان های جاسوسی آمریکا و سعودیه بود تا علاوه بر نابودی سرمایه های مادی و معنوی عراق، ادیان و مذاهب ، بویژه شیعه و سنی را با هم درگیر و منابع ملت عراق را غارت نمایند ، اما درایت علما اسلام بویژه حضرت آیت الله سیستانی ، مردم مسلمان عراق را در کنار ارتش  و پیشمرگه در مقابل داعش قرارداد و از این رو بطور همزمان علاوه بر موفقیت نظامی بر گروهک های تکفیری بر شکست استراتژی خائنانه آمریکا و سعودی به  میروزی رساند.

 

وی در ادامه گفت: حضور بزرگان شیعه و سنی استان صلاح الدین نوید آینده ای روشن برای مردم این استان است و جمهوری اسلامی ایران از این همدلی شما خرسند است.

 

 سرکنسول ایران افزود: متاسفانه عده ای در داخل نیز از همان ابتدای درگیری ها تلاش داشتند گروهک داعش را به منزله نماینده ی اهل سنت معرفی نمایند که جمهوری اسلامی ایران ، هرگز این توطئه را که وحدت صفوف مسلمین را نشانه رفته بود ، نپذیرفته و پر واضح است اهل سنت  نیز همچون دیگر مذاهب و پیروان ادیان از آسیب دیدگان جنگ داعش هستند.

 

 مرتضی عبادی در ادامه گفتگو با بزرگان استان صلاح الدین با یادآوری وظیفه سنگین بزرگان گفت:  داعش و همپیمانان آنها ظلم زیادی را نسبت به مردم روا داشتند و جوانان رشیدی در این راه به شهادت رسیدند لذا آلان که پیروزی حاصل شد و مردم به موطن خویش بازگشته یا مراجعت خواهند کرد وظیفه سنگینی بر دوش بزرگان نهاده شد تا حس انتقام جویی افراد را کنترل و ضمن حمایت از همدیگر ، به دولت فرصت دهند تا برای باسازی خرابی ها تلاش نمایند.

وی افزود: البته تا زمانی که مدارس تربیتی سعودیه فعالند قطعا تفکر تکفیری نیز باقیست لذا بر علما و بزرگان است با تلاشی مضاعف مردم را نسبت به توطئه ها ، آگاه  و به معرفی اعتقادات راستین اسلامی اهتمام بورزند.

 

 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پایان صحبت خود با آرزوی توفیق برای دولت و ملت برادر عراق، آمادگی کشورمان را منطبق با توافقات دولتین برای توسعه روابط علمی و فرهنگی و اقتصادی و مبادلات تجاری و بازرگانی اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر