کد خبر: 2808

گفتگوهای مقدماتی تشکیل کابینه محلی اقلیم کردستان عراق شنبه گذشته در سلیمانیه آغاز شد.

به گزارش کردستان خبر، گفتگوهای مقدماتی تشکیل کابینه محلی اقلیم کردستان عراق شنبه گذشته در سلیمانیه آغاز شد. هیئتی از حزب دمکرات کردستان عراق به دیدار احزاب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر رفت. گفته می شود که جنبش تغییر هم به دنبال مشارکت در کابینه نهم اقلیم است اما خواهان احراز پست معاونت نخست وزیر اقلیم در امور اقتصادی شده است.

سامان گرمیانی عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان در این خصوص اعلام کرد: در نشست دو حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی پیشنهاداتی را در قالب پروژه اختصاصی اتحادیه میهنی به هیئت حزب دمکرات داده ایم.

وی گفت: اتحادیه میهنی آمادگی خود را جهت شرکت در کابینه جدید اعلام کرده است اما چگونگی حضور در کابینه به دور بعدی گفتگوهای دو حزب بستگی دارد.

گفته می شود که اتحادیه میهنی کردستان به صراحت به هیئت اعزامی حزب دمکرات کردستان اعلام کرده است که باید در تقسیم پست های اصلی اقلیم کردستان سهم این حزب در نظر گرفته شود.

اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرده است که در تقسیم پست های اصلی باید توازنی با حزب دمکرات کردستان وجود داشته باشد.

سامان گرمیانی اعلام کرده است که اتحادیه میهنی درخواست کرده است پست های معاونت نخست وزیر، ریاست پارلمان و چهار وزارت اصلی به این حزب اختصاص داده شود.

با توجه به گمانه زنی هایی در خصوص مشارکت جنبش تغییر در کابینه جدید نچیروان بارزانی، گفته      می شود که این حزب درخواست کرده است معاونت اقتصادی برای نخست وزیر اقلیم تعریف و به آنها اختصاص داده شود. این در حالیست که اتحادیه میهنی به صراحت اعلام کرده است که نخست وزیر اقلیم باید دارای یک معاونت با همان اختیارات گذشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر