مدیرکل گمرکات اقلیم کردستان عراق:

کد خبر: 2839

مدیرکل گمرکات اقلیم کردستان عراق تاکید کرد: پیوند اقتصادی میان ایران و کردستان عراق ناگسستنی است.

به گزارش کردستان خبر، مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل با سامال عبدالرحمان مدیرکل گمرکات اقلیم کردستان عراق مسائل گمرکی بین ایران و اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار نسبت به ضرورت خدمات در جهت تسهیل تجارت و افزایش حجم مبادلات بازرگانی دوجانبه رایزنی و تاکید شد.

مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق در این دیدار مناسبات تجاری دوجانبه را محکم و رو به رشد ارزیابی کرده و تجارت با ایران در تامین مایحتاج مردم اقلیم کردستان عراق را حیاتی خواند.

'سامال عبدالرحمان' اقتصاد ایران را بزرگ و توانمند توصیف و تصریح کرد: ایران می تواند با موفقیت شرایط دشوار تحریم را پشت سر بگذارد.

وی افزود: اقتصاد اقلیم کردستان به نحوی با اقتصاد ایران پیوند خورده است که امکان گسستن آن وجود ندارد لذا ضروری است دو طرف با انجام هماهنگی بیشتر در تسهیل مبادلات اقتصادی تلاش کنیم.

'مرتضی عبادی' نیز در این ملاقات با اشاره به رشد قابل توجه صادرات ایران درهفت ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه 96 ، این تحول مثبت را ناشی از افزایش توان تولید داخلی ایران عنوان کرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل اظهار داشت: ملت ایران پیشتر در شرایط تحریم، بیش از پیش به ظرفیت ها و توانمندی های علمی و صنعتی خود توجه کرده و خودباوری موجب شد تا بسیاری از نیازمندی های کشور را به جای واردات از خارج، از داخل کشور تامین شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر