کد خبر: 2870

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر اربیل با وزیر آموزش عالی حکومت اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردستان خبر، در دیدار مرتضی عبادی و یوسف گوران موضوعاتی از قبیل همکاری بین دانشگاهی، برگزاری نمایشگاههای مشترک بین دانشگاهی، برگزاری همایش های علمی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، استاد راهنمای مشترک، پژوهش و بهره مندی از توانمندی های آزمایشگاهی دو طرف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

همچنین در این دیدار، موضوع ایجاد شعبه دانشگاه ایرانی در اقلیم و تاسیس دانشگاه مشترک مورد بررسی قرار گرفت و وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان از این ایده حمایت کرد.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین با اعضای کمیته بررسی صلاحیت های علمی و آموزشی وزارت علوم اقلیم کردستان دیدار و چگونگی تعامل فی مابین را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

 

وی اعلام کرد: وزارت آموزش عالی اقلیم کردستان ابهاماتی را در خصوص روش تدریس و چگونگی اقامت دانشجویان در ایران به ویژه در دانشگاههای استانهای مرزی، مطرح و توضیحاتی در این خصوص ارائه شد که امیدواریم اسامی تعداد بیشتری از دانشگاههای ایرانی در لیست دانشگاههای معتبر اقلیم ثبت گردد.

 

عبادی گفت: همه دانشگاههای ایرانی که اسامی آنها در لیست رتبه بندی یونسکو ثبت شده است می توانند تا مقطع لیسانس، دانشجویان اقلیم را پذیرش کنند اما در دیگر مقاطع نیازمند وجود اسامی دانشگاهها در لیست وزارت آموزش عالی اقلیم کردستان است.

 

قابل ذکر است که اسامی 29 دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاههای معتبر در سایت وزارت آموزش عالی اقلیم کردستان عراق ثبت شده است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر