کد خبر: 2925

رئیس اتاق بازرگانی استان کرکوک عراق با حضور در محل نمایندگی با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردستان خبر، در این دیدار که با حضور تنی چند از اعضای اتاق بازرگانی استان کرکوک انجام شد، مسائل مورد علاقه تجاری و بازرگانی و سرمایه گذاری های مشترک و راهکارهای ارتقای  همکاری بحث و تبادل نظر شد.

رئیس و اعضای اتاق بازرگانی کرکوک با  ظالمانه خواندن تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران  و قدردانی از حمایت ایران از مردم کرکوک در نبرد با گروهک تروریستی داعش ، تقویت و ارتقای همکاری های اقتصادی از جمله برگزاری نمایشگاه های مشترک، تبادل هیات ها و افزایش حجم مبادلات تجاری را متناسب با منافع دوطرف خوانده و خواهان حمایت جدی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران شدند.
 
هیات اتاق بازرگانی کرکوک همچنین کالاهای تولیدی ایران را کیفی و قیمت مناسب و کوتاهی مسیر و سهولت در حمل و نقل آسان، آنرا از مزیت های تجارت با ایران دانسته و تهدیدهای دیگران به منظور تحمیل اراده خود را غیر منطقی و غیر قابل قبول اعلام و توسعه روابط اقتصادی با ایران را در راستای منافع ملت عراق دانستند.
 
مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست با برشمردن اهداف توسعه طلبانه آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد؛ گروهک تکفیری داعش مولود سازمان امنیت آمریکا و دارایی سعودی است که با هدف ایجاد جنگ طائفی و غارت منابع غنی منطقه تولد یافت اما ملت و دولت  عراق با حمایت علمای بزرگ و دوستان خود توانستند از این پیچ خطرناک عبور نمایند.
 
 وی تحریم غیر انسانی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را که تا صدور دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را از طریق اعمال محدودیت های بانکی نشانه رفت را  آزمونی مجدد برای ایران دانست که ملت و دولت  ایران با تجربه چهل ساله از آن فرصتی برای استقلال کامل اقتصادی کشور خواهند ساخت.
 
سرکنسول ایران  تحریم آمریکا را همچنین تهدیدی برای استقلال کشور ها قلمداد و خاطرنشان کرد؛ امروز ملت ها و کشورهای زیادی هستند که در مقابل زیاده خواهی آمریکا که استقلال آنها را هدف گرفته ایستادند و مطمئنا بر ترامپ پیروز خواهند شد.
 
 
عبادی در ادامه، آمادگی نمایندگی را برای گسترش روابط و تبادل هیات ها و همچنین مشارکت در نمایشگاه ها و رونق هرچه بیشتر تجارت فی مابین یادآور و اطمینان داد طرف های تجاری ایران برای توسعه روابط اقتصادی با کرکوک متعهد هستند.
 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر