کد خبر: 2957

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از سفر 2 روزه استاندار به استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به گزارش کردستان خبر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از سفر 2 روزه استاندار به همراه هیاتی تجاری و اقتصادی متشکل از مدیران اقتصادی، تعدادی از تولید کنندگان و صادر کنندگان به استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق خبر داد.

حسین فیروزی اظهار داشت: استاندار کردستان روزهای دوشنبه و سه شنبه 19 و 20 آذر امسال و به دعوت استاندار سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق به این استان سفر می کند.

وی اضافه کرد: بهمن مرادنیا در جریان این سفر با استاندار سلیمانیه و مدیران اقتصادی اقلیم کردستان عراق در ارتباط با مسایل اقتصادی و روابط تجاری فی ما بین گفت و گو و رایزنی خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از دیگر برنامه های این سفر را دیدار با تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد و افزود: این سفر به منظور ارتقای سطح همکاری های فی مابین در زمینه های تجاری و بازرگانی و بهره مندی بیشتر دو طرف از ظرفیت های مرز باشماق و سیرانبند انجام می شود.

فیروزی تاکید کرد: موضوع بازگشایی بازارچه مرزی سیف سقز که از سال 90 از طرف اقلیم کردستان عراق تعطیل شده در محور مذاکرات مسئولان دو استان در این سفر قرار گرفته است.

وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت های فنی مهندسی کشورمان، در این سفر پیرامون صادرات خدمات فنی و مهندسی به اقلیم کردستان عراق هم بحث و تبادل نظر می شود.

معاون استاندار کردستان از دیگر ظرفیت های استان را وجود واحدهای تولیدی و تولید با کیفیت بالا اعلام کرد و گفت: ایجاد بستر افزایش صادرات تولیدات استان به اقلیم کردستان عراق از دیگر اهداف این سفر 2 روزه است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر