کد خبر: 2963

پس از تنش چند ماه اخیر، نشست دفاتر سیاسی دو حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی در مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار می گردد.

به گزارش کردستان خبر، فرید اسسرد عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان با اعلام این خبر گفت: هیئت دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق با حضور در محل دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در اربیل، آخرین موضوعات مرتبط با تشکیل کابینه جدید اقلیم کردستان را بررسی خواهند کرد.

 

وی گفت: اتحادیه میهنی کردستان بر اساس جایگاه خود در اقلیم کردستان به دنبال مشارکت جدی در کابینه نهم اقلیم است.

 

از سوی دیگر، قادر محمدجان عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در این خصوص اعلام کرد: در نشست با هیئت حزب دمکرات کردستان عراق آخرین تحولات سیاسی اقلیم کردستان، عراق و مسائل و مشکلات موجود میان دو حزب بررسی خواهد شد.

 

گفته می شود این نشست با حضور اعضای ارشد دفاتر سیاسی دو حزب حاکم اقلیم کردستان عراق برگزار می گردد.

 

اگرچه رسانه های اقلیم کردستان از نامزدی قباد طالبانی جهت احراز پست معاونت نخست وزیری اقلیم کردستان خبر داده اند اما با نامزدی مسرور بارزانی از سوی حزب دمکرات کردستان عراق به نظر می رسد وی تمایلی در این خصوص نداشته باشد، طالبانی پسر معاونت رئیس اقلیم کردستان را در این مقطع بهتر می بیند و با توجه به سابقه فعالیت با نچیروان بارزانی و نامزدی وی جهت احراز این پست، حضور زوج بارزانی – طالبانی در نهاد ریاست اقلیم پیش بینی می شود.

 

حزب دمکرات کردستان عراق در راه تشکیل کابینه جدید اقلیم با جنبش تغییر هم نشستی مشابه را برگزار خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر