کد خبر: 2985

مسرور بارزانی در ترکیب هیئت مذاکره کننده حزب دمکرات کردستان عراق تاکنون حضور نداشته است.

به گزارش کردستان خبر، در حالیکه مسرور بارزانی از سوی حزب دمکرات کردستان عراق به عنوان نامزد نخست وزیری این منطقه معرفی شده است اما وی در ترکیب هیئت مذاکره کننده این حزب تاکنون حضور نداشته است.
 
نوری محمدعلی عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان عراق گفت: حزب دمکرات کردستان تاکنون با احزاب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر در خصوص تشکیل کابینه نهم اقلیم گفتگو کرده است.
 
وی گفت: تکلیف اتحاد اسلامی کردستان مشخص است و این حزب اعلام کرده است که در این دوره به عنوان اپوزسیون پارلمانی فعالیت می کند.
 
این عضو ارشد حزب دمکرات کردستان در خصوص حزب جماعت اسلامی کردستان هم گفت: در صورتیکه جماعت اسلامی کردستان خواهان مشارکت در کابینه جدید اقلیم باشد با آنها مذاکره می کنیم، آنها در دوره گذشته بخشی از کابینه اقلیم بودند اما در مقطعی که نیاز به حضور آنها بود از ترکیب کابینه خارج شدند.
 
نوری محمدعلی در خصوص غیبت مسرور بارزانی در ترکیب هیئت مذاکره کننده حزب دمکرات کردستان گفت: نچیروان بارزانی در این مذاکرات حضور دارد و نقش وی تعیین کننده است و هر زمان هم که نیاز به حضور مسرور بارزانی باشد وی نیز به هیئت مذاکره کننده حزب دمکرات کردستان اضافه خواهد شد.
 
وی اعلام کرد: هیچگونه اختلافی در حزب دمکرات کردستان در این خصوص وجود ندارد.
 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر