کد خبر: 3008

بارزانی در دیدار نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا؛ خواستار توجه آمریکا به آینده سیاسی مناطق کردنشین سوریه شد.

به گزارش کردستان خبر، رئیس حزب دمکرات کردستان عراق در دیدار نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که نگران وضعیت کردهای سوریه است، وی خواستار توجه آمریکا به آینده سیاسی مناطق کردنشین سوریه شد.
 
مسعود بارزانی رئیس حزب دمکرات کردستان عراق در دیدار برت مک گورک فرستاده رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که نگران وضعیت کردهای سوریه بوده و خواهان توجه به آینده سیاسی کردها از سوی آمریکا می باشد. 
 
براساس این گزارش در دیدار مسعود بارزانی با مک گورک آخرین وضعیت شمال سوریه و استراتژی آمریکا در قبال سوریه مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.
 
گفتنی است دولت ترکیه اخیرا اعلام کرده است که بزودی عملیات نظامی خود را در شرق فرات آغاز خواهد کرد که با آغاز این عملیات بخش زیادی از شمال سوریه به کنترل ارتش ترکیه درخواهد آمد.رجب طیب اردوغان روز دوشنبه اعلام کرد آمریکا مخالفتی با عملیات ارتش این کشور در شمال سوریه ندارد.
 
در این دیدار همچنین روند تکمیل دولت جدید عراق و دولت محلی کردستان عراق از سوی دو طرف مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.هیات آمریکایی متشکل از برت مک گورک، داگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در عراق، ویلیام ریبوک مشاور ویژه برت مک گورک و استفن فیگن سرکنسول آمریکا در اربیل مدتی است مذاکرات خود را با گروهها و احزاب کرد عراقی در راستای اعلام نظرات آمریکا در ارتباط با تشکیل دولت اقلیم آغاز کرده اند.
 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر