کد خبر: 3015

وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان؛ برگزاری نمایشگاه دانشگاه های ایرانی در اربیل، اقدامی در توسعه روابط دوستانه دو طرف است.

به گزارش کردستان خبر، دکتر یوسف گوران در دیدار اعضای هیات دانشگاهی با وزیر علوم اقلیم کردستان عراق پیرامون برگزاری این نمایشگاه گفت: اقلیم کردستان برنامه ای را با هدف دعوت از دانشگاه های مطرج جهان عملیاتی کرده است و در این راستا شماری از دانشگاه های کشورهای مختلف با اعزام هیئت هایی آمادگی خود را جهت حضور و فعالیت در اقلیم کردستان اعلام کرده اند.

 

 

وزیر آموزش عالی حکومت اقلیم کردستان در ادامه گفت: در اجرای این سیاست از حضور و فعالیت دانشگاه های مطرح جمهوری اسلامی ایران، استقبال و حمایت خواهیم کرد.

یوسف گوران گفت: حضور شماری از دانشگاه های مطرح جمهوری اسلامی ایران و برگزاری نمایشگاه اختصاصی توانمندی های این دانشگاه ها در اربیل نشان از آغاز مرحله جدیدی از روابط علمی و دانشگاهی میان طرفین دارد.

 

وزیر آموزش عالی حکومت اقلیم کردستان گفت: اخیرا توافقی میان وزارت آموزش عالی حکومت اقلیم کردستان و سرکنسول ایران به نمایندگی از کلیه دانشگاه های این کشور امضاء شده است که در آن شیوه همکاری ها و روابط دوجانبه در حوزه علمی – دانشگاهی به تفصیل آمده است.

وی تاکید کرد که روابط علمی – دانشگاهی می تواند به تحکیم و توسعه روابط دوستانه میان اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران منجر شود.

لازم به ذکر است نمایشگاه معرفی توانمندی های دانشگاه های ایران در اقلیم کردستان - اربیل با حضور بیش از 30 دانشگاه در روزهای 28 و 29 آدر ماه برگزار می گردد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر