کد خبر: 3020

اتحادیه میهنی کردستان نسبت به عواقب عدم حضور این حزب در ترکیب کابینه جدید اقلیم کردستان هشدار داد.

به گزارش کردستان خبر، اتحادیه میهنی کردستان نسبت به عواقب عدم حضور این حزب در ترکیب کابینه جدید اقلیم کردستان هشدار داد. یک عضو شورای رهبری این حزب هم می گوید: در صورتیکه اتحادیه میهنی در کابینه جدید حضور نداشته باشد چیزی به نام حکومت اقلیم وجود نخواهد داشت، حکومتی ضعیف که تنها بر بخشی از اقلیم تسلط خواهد داشت.
 
فرید اسسرد عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد: همانگونه که حزب دمکرات کردستان در بغداد در حال انتقام گیری از اتحادیه میهنی است در اقلیم کردستان نیز با ایده عدم شراکت حقیقی، تداوم همان سیاست را در دستور کار قرار داده است.
 
وی گفت: موضوعاتی از قبیل انتخاب رئیس جمهوری عراق، وزارت دادگستری این کشور، استانداری کرکوک و ... بر گفتگوهای تشکیل کابینه اقلیم سایه افکنده است و ما پیش بینی چنین تنش هایی را میان دو حزب نکرده بودیم.
 
اسسرد گفت: انتخاب نخست ما مشارکت در کابینه اقلیم کردستان است اما در صورت عدم تحقق درخواست های اتحادیه میهنی در خصوص شراکت حقیقی و سهیم بودن در تصمیم گیری های کلان به انتخاب دوم یعنی عدم مشارکت در کابینه متوسل خواهیم شد.
 
عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان نسبت به عواقب عدم مشارکت در کابینه جدید اقلیم هشدار داد و گفت: در صورتیکه اتحادیه میهنی در کابینه جدید اقلیم کردستان حضور نداشته باشد با وضعیت جدیدی مواجه خواهیم شد، حکومتی ضعیف که در تمام مناطق اقلیم کردستان حکمران نخواهد بود حتی اگر جنبش تغییر هم در این کابینه حضور داشته باشد.
 
وی اعلام کرد: در صورتیکه حزب دمکرات کردستان به سیاست های کنونی خود ادامه دهد اقلیم با شرایط ویژه ای مواجه خواهد شد و تشکیل کابینه جدید برای مدتها به تعویق خواهد افتاد.
 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر