کد خبر: 3032

حزب دمکرات کردستان عراق از دو حزب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر خواسته برنامه های خود را به صورت مکتوب به این حزب ارائه کنند.

به گزارش کردستان خبر، حزب دمکرات کردستان عراق که مسرور بارزانی را مامور تشکیل کابینه محلی کرده است از دو حزب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر درخواست کرده است برنامه های خود را با هدف مشارکت در کابینه جدید به صورت مکتوب به این حزب ارائه کنند.

 

بلند اسماعیل عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرده است در مذاکرات صورت گرفته با احزاب اتحادیه میهنی و جنبش تغییر تنها در خصوص خطوط کلی کابینه جدید گفتگو شده است.

 

وی گفت: اتحادیه میهنی و جنبش تغییر خواستار آن بوده اند که برنامه های حکومت اقلیم در چهار سال آینده به آنها ارائه شود زیرا داشتن برنامه مشترک به مراتب از تعلق پست ها و مناصب حکومتی مهمتر است.

 

این عضو حزب دمکرات کردستان عراق گفت: به همین منظور از دو حزب یاد شده درخواست کرده ایم که برنامه ها و اهداف مدنظر خود را به صورت مکتوب به حزب دمکرات ارائه کنند تا پیرامون یک برنامه جامع مشترک توافق حاصل شود.

 

بلند اسماعیل گفت: این احزاب می توانند در اعلام برنامه های خود به تشریح پست های مدنظر هم بپردازند تا مشخص شود که آنها چه وزارتخانه هایی را خواستار هستند.

 

وی در ادامه گفت: اگر حکومت اقلیم کردستان تنها با دو حزب تشکیل شود ممکن است با دو الی سه نشست آتی موضوع کابینه اقلیم به اعلام نهایی خود برسد اما اکنون با احتمال مشارکت سه حزب تا حدی ترکیب آینده حکومت با موانع و مشکلاتی همراه شده است.

 

عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان عراق اعلام کرد که کابینه حکومت اقلیم کردستان تا پایان ماه نخست سال جدید میلادی تشکیل خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر