کد خبر: 3033

رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر اسبق عراق ابتکاری برای تقویت روند سیاسی این کشور ارائه کرده است.

به گزارش کردستان خبر، نوری المالکی امروز خواستار وفاق سیاسی در عراق شد و از احزاب سیاسی این کشور خواست برای تحقق آن تلاش کنند.

 

وی بر اهمیت ادامه حمایت سازمان ملل متحد از عراق تاکید کرد. اظهارات نوری المالکی در جریان دیدار با جانین هنس پلاسخایرت نماینده جدید سازمان ملل در عراق مطرح شد.

 

بر اساس بیانیه دفتر نوری المالکی،‌ در این دیدار آخرین تحولات سیاسی عراق و منطقه و نیز برنامه‌های آتی سازمان ملل در این کشور مورد بحث و  بررسی قرار گرفت.

 

این بیانیه آورده است نوری المالکی گفت ثبات عراق با امنیت و ثبات منطقه مرتبط است و مرحله کنونی مستلزم آن است تا همه با هدف تحقق وفاق سیاسی تلاش کنند که کلید حرکت به سمت ثبات سیاسی،اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

 

معاون سابق رئیس جمهور عراق بر اهمیت ادامه حمایت بین المللی از این کشور تاکید کرد به ویژه با توجه به اینکه عراق برای انتقال به سمت مرحله بازسازی، سرمایه‌گذاری، فراهم کردن خدمات و فرصت‌های شغلی آماده می‌شود.

 

بیانیه دفتر المالکی به نقل از پلاسخایرت نماینده جدید سازمان ملل در عراق آورده است که وی بر حمایت سازمان ملل از عراق و نیز پایبندی جامعه جهانی به حمایت کافی از عراق در تمام زمینه‌ها تاکید کرده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر