کد خبر: 3057

گزارش ها در کردستان عراق حاکی از آن است که هوشیار زیباری به عنوان دبیر دفتر سیاسی این حزب منصوب خواهد شد.

گزارش ها در کردستان عراق حاکی از آن است که هوشیار زیباری وزیر امور خارجه اسبق عراق در حزب دموکرات کردستان به عنوان دبیر دفتر سیاسی این حزب منصوب خواهد شد.

 

به گزارش کردستان خبر به نقل از رسانه های کردی، فاضل میرانی به عنوان دبیر دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق جای خود را به هوشیار زیباری خواهد داد. زیباری دایی مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و عضو کنونی دفتر سیاسی این حزب است.

 

گفته می شود که تغییرات مهمی در بدنه حزب دموکرات کردستان عراق در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد و بر این اساس، میرانی جای خود را به هوشیار زیباری خواهد داد که به نمایندگی از این حزب در کابینه های گذشته عراق وزارتخانه های مهم امور خارجه و دارایی را عهده دار بوده است.

 

این تغییرات با موضوع معرفی مسرور بارزانی از سوی حزب دموکرات کردستان عراق به عنوان نامزد نخست وزیری این منطقه در ارتباط بوده است. فاضل میرانی پیشتر به رسانه های کردی گفته بود که نچیروان بارزانی همچنان نامزد حزب دموکرات کردستان عراق جهت تشکیل کابینه جدید محلی است اما با معرفی مسرور بارزانی در نشست شورای رهبری این حزب، موقعیت داخلی این چهره حزبی تضعیف شده است، حتی فاضل میرانی در نشست شورای رهبری حزب دمکرات کردستان عراق با هدف معرفی مسرور بارزانی هم شرکت نداشته است.

 

فاضل میرانی که سالهاست به عنوان دبیر دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق فعالیت می کند به جناح نچیروان بارزانی در این حزب نزدیک است. اخیراٌ و با معرفی مسرور بارزانی به عنوان نامزد        نخست وزیری اقلیم کردستان عراق، رسانه های کردی به تشدید رقابت های درون حزبی میان نچیروان و مسرور بارزانی اشاره کرده اند، رقابت هایی که از آن به عنوان قدرت نمایی عموزاده ها در مرحله خانه نشینی مسعود بارزانی یاد شده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر