کد خبر: 3089

دو تیپ از نیروهای پیشمرگه با استقرار در شهرستان «سنجار»، الحاق این شهرستان به منطقه کردستان عراق را تدارک می‌بینند.

به گزارش کردستان خبر، حنین قدو نماینده پارلمان عراق از استان نینوی اعلام کرد که دو تیپ از نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق در شهرستان سنجار در این استان مستقر شده‌اند و این اقدام مقدمه انضمام این شهرستان به منطقه کردستان است.

 

به نوشته پایگاه خبری المعلومة عراق، وی در جمع خبرنگاران گفت که حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق تلاش می‌کند تا شهرستان سنجار را تصرف کند و آن را تحت سیطره منطقه کردستان قرار دهد و این اقدام با استقرار دو تیپ از پیشمرگه در این شهرستان آغاز شده است. اربیل با اعمال فشار شدید بر بغداد به دنبال آن است تا از طریق امتیازدهی به برخی گروه‌های سیاسی، سنجار را تحت کنترل خود درآورد.

 

قدو تصریح کرد: استقرار نیروهای پیشمرگه در سنجار، این ترس را در میان ساکنان نینوی به وجود آورده که مبادا این استان پس از توافق‌های سیاسی مبتنی بر منافع شخصی، تجزیه شود.

 

اما حسن سبعاوی، عضو شورای استانداری نینوی، هفته پیش گفته بود که دولت محلی در نینوی مقابل درخواست‌ها برای پیوستن سنجار به کردستان عراق خواهد ایستاد و این امر را نمی‌پذیرد.

 

محما خلیل فرماندار سنجار،طی یک کنفرانس خبری در هفته پیش، از سازمان ملل و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا در این مسئله دخالت کنند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر